مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5231     
سال گذشته صورت گرفت

صادرات 1.2 میلیون راس گوسفند و بز به کشورهای حاشیه خلیج فارس

قائم مقام معاون وزیر جهادکشاورزی در امور تولیدات دامی گفت: پارسال یک میلیون و 200 هزار راس دام سبک (گوسفند و بز) و 20 هزار راس گوساله نر پرواری به کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله عراق، کویت، امارات و عمان صادر شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۱۴ تير ساعت 14:42

محمدرضا ملاصالحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: با توجه به مشکلات ایجاد شده در صادرات به کشورهای منطقه، بازار کشورهای دیگر جایگزین شدند اما همچنان با انباشت تولید دامِ پَرواری مواجه هستیم.
وی یکی دیگر از دغدغه ها این بخش را فاصله قیمت دام زنده تا عرضه گوشت در بازار اعلام کرد و گفت: دلیل اصلی تفاوت بالای قیمت دام زنده در محل دامداری ها با قیمت گوشت قرمز در بازار و غیرواقعی بودن قیمت ها، وجود دلالان و واسطه گران است که باید این مشکل برطرف شود تا بازار گوشت قرمز به ثبات برسد.
وی اظهار داشت: با وجود مازاد و انباشت دامِ پَرواری در کشور، انتظار می رود قیمت گوشت قرمز در بازار نیز متعادل شود، در حالی که گوشت قرمز با قیمت بالایی در بازار عرضه می شود و هیچ تناسبی با قیمت دام زنده ندارد.
به گزارش ایرنا، اکنون حدود 800 هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می شود؛ سرانه تولید آن در کشور 10.5 کیلوگرم و سرانه مصرف آن 11.5 کیلوگرم است. نزدیک به 10 درصد نیاز داخلی از طریق واردات تامین می شود.
سرانه مصرف گوشت قرمز جهان به جز گوشت خوک برای هر نفر 13 کیلوگرم است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , گوسفند و بز , دام ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: