11:08 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1274     

سرانه مصرف شیر در ایران یك سوم توصیه متخصصان تغذیه است

ایرنا
مشاور عالی صنایع شیر ایران با تاكید بر اهمیت غذایی شیر گفت: سرانه مصرف این ماده غذایی در ایران یك سوم توصیه متخصصان تغذیه است و ۹۰ درصد مردم كشور كمبود كلسیم دارند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۳۰ شهريور ساعت 15:17

  حسین چمنی روز شنبه در جمع خبرنگاران در اصفهان افزود: بنابه اظهارات وزارت بهداشت بطور متوسط هر ایرانی دو دندان پوسیده دارد كه با ضرب این عدد در جمعیت كشور و محاسبه حداقل هزینه های دندانپزشكی، رقمی معادل ۳۰ هزار میلیارد تومان در كشور صرف درمان عوارض ناشی از شیر نخوردن می شود. 

وی افزود: با این رقم می توان۳۰۰ هزار فرصت شغلی در بخش صنعت یا۶۰۰ هزار فرصت شغلی در بخش كشاورزی ایجاد كرد. 
وی با بیان اینكه هزینه های ناشی از یك بیماری در اثر كمبود استفاده از شیر، خانواده را به زیر خط فقر می برد، گفت: ارزش مالی حاصل از صنعت شیر معادل ۱۲ تا ۱۵ درصد درآمد فروش نفت است. 
چمنی اضافه كرد: بیش از چهار میلیون فرصت شغلی در صنعت شیر كشور ایجاد و فعال شده است. 
مشاور عالی صنایع شیر ایران با اشاره به دستورالعمل سازمان دامپزشكی مبنی بر اینكه گاوداران می توانند با احراز شرایط، شیر خام را به صورت بسته بندی ارائه كنند، گفت: شیر فله از هیچ نظر بر شیر پاستوریزه كارخانه ای برتری ندارد. 
وی افزود: شیر خام كه به صورت فله از سوی مردم مصرف می شود بدلیل اینكه در دمای بالا به مدت بیش از۲۰ دقیقه جوشانده می شود،۳۰ درصد از املاح و ویتامین هایش را از دست می دهد و ارزش غذایی ندارد. 
به گفته وی، برخی بیماری های مشترك انسان و دام مانند تب مالت در صورت تماس شیر آلوده با پوست هم می تواند به انسان سرایت كند، از این رو مصرف شیر خام فله توصیه نمی شود. 
چمنی تصریح كرد: از آنجا كه سیستم حفاظتی صددرصد در زمینه بهداشت شیر خام فله و تهیه شیر در دامداری ها وجود ندارد، صدور دستورالعمل فوق الذكر صحیح نیست. 
وی افزود: شیر فله از نظر اقتصادی نیز بر شیر صنعتی برتری ندارد زیرا در صورت بهداشتی نبودن بدلیل ایجاد هزینه های درمان غیر اقتصادی می شود. 
وی تاكید كرد: استفاده از روش جوشاندن شیر زمانی منطقی بود كه روش های صنعتی در اختیار نبود. 
وی با اشاره به اظهارات معاونت بهداشت وزیر بهداشت مبنی بر افزایش سه هزار موردی تب مالت در سال۹۱ نسبت به سال۹۰ در اثر افزایش مصرف شیر خام فله و بشكه ای گفت: این شرایط نشان می دهد كه دستگاه های نظارتی لازم است بیش از پیش دقت كنند. 
وی با تاكید بر امر فرهنگ سازی در زمینه مصرف شیر گفت: تنها ۲۷ صدم درصد مطالب مندرج در كتاب های درسی مقاطع مختلف در ایران به موضوع شیر اختصاص یافته در حالی كه مصرف شیر از۱۰ مقوله مهم كشوری است. 
وی گفت: همان طور كه دام در صورت بیمار بودن معدوم می شود و به دامدار خسارت تعلق می گیرد، شیر آلوده نیز باید دور ریخته و به تولیدكننده اش خسارت پرداخته شود. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب ها مصرف , شیر , تغذيه ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 سرانه مصرف شیر در ایران یك سوم توصیه متخصصان تغذیه است ۱۳۹۲ شنبه ۳۰ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: