مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4238     

سرب در مرغ رد شد

ایرنا
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور، گفت: نتایج آزمایش های انجام شده در سالهای 91 و 92، میزان غیراستاندارد فلزات سنگین از جمله سرب در میان نمونه های تصادفی انتخاب شده از مرغداری ها و کشتارگاه های طیور سراسر کشور را رد کرده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ دي ساعت 15:33

 جمال الدین جاویدی روز سه شنبه با اشاره به برخی مصاحبه ها و گزارش هایی که به اشتباه در دوره های زمانی مختلف بر میزان بالای سرب در گوشت مرغ تاکید می کنند، افزود: به استناد دستورالعمل اتحادیه اروپا، کشورهای صادرکننده گوشت مرغ به اتحادیه اروپا موظف به تعیین آزمایشگاه مرجع اختصاصی برای هر گروه باقیمانده فلزات سنگین و دارو در فرآورده های دامی است.

 
وی اظهار داشت: سازمان دامپزشکی کشور براین اساس به عنوان مرجع ذیصلاح درسال 1391 نسبت به تعیین آزمایشگاه های مرجع اختصاصی برای گروه های باقیمانده اقدام و در این راستا آزمایشگاه کنترل بهداشتی مواد غذایی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی بعنوان آزمایشگاه مرجع اختصاصی فلزات سنگین و فعال زیر نظر مرکز ملی تشخیص آزمایشگاه های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور انتخاب شد.
 
جاویدی با اشاره به نمونه برداری از 623 نمونه مرغ از مرغداری ها و کشتارگاه های طیور سراسر کشور در سال 91 به روش تصادفی، تصریح کرد: این تعداد نمونه در اختیار آزمایشگاه مرجع تخصصی فلزات سنگین در فرآورده های دامی قرار گرفت که نتایج این بررسی ها نشان می دهد هیچیک از نمونه های مورد آزمون از لحاظ سرب بالاتر از حد مجاز نبوده اند.
 
وی ادامه داد: در سال 92 نیز این آزمون انجام شد و تعداد 623 نمونه مرغ از مرغداری ها و کشتارگاه های طیور سراسر کشور به روش تصادفی مورد آزمایش قرار گرفت که نتایج سال 91 بطور مجدد در سال 92 نیز تکرار و هیچیک از نمونه های مورد آزمون از لحاظ سرب بالاتر از حد مجاز نبودند.
 
جاویدی با اشاره به اینکه برخی دوستان به طور دوره ای با انجام مصاحبه هایی نسبت به میزان بالای سرب در گوشت مرغ هشدار می دهند و به این ترتیب موجب نگرانی مردم می شوند، پیشنهاد کرد: در صورت داشتن هرگونه مدرک یا مستندات آنها را در اختیار این سازمان قرار دهند تا نسبت به صحت و سقم آنها در این مرکز مرجع تشخیص نهایی اقدام لازم بعمل آید، چرا که دستیابی به نتایج صحیح در آزمایشگاه های معمولی امکانپذیر نمی باشد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسرب , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 سرب در مرغ رد شد ۱۳۹۳ سه شنبه ۳۰ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: