5:11 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4959     

سرمایه گذاری خارجی در صنعت خوراك دام و طیور و آبزیان

موج
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و رئیس انجمن صنایع خوراک دام از نیاز این صنعت به سرمایه گذاری خارجی خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ چهارشنبه ۴ آذر ساعت 16:39

رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور و آبزیان ایران با اشاره به برداشتن موانع صادرات از سوی دولت برای فعالان اقتصادی اظهار کرد: برای رونق نیازمند تحریک تقاضا هستیم؛ به عبارتی برای تولیدات کارخانجات مان باید مشتری وجود داشته باشد و قدرت خرید در مرغ دار و دامدار ایجاد شود.
مجید موافق قدیری افزود: ایجاد قدرت خرید خوراك دام برای پرورش دهندگان دام و طیور و در چرخه نهایی گوشت سفید و قرمز برای مردم، از سوی دولت در این شرایط موجب افزایش تورم و ایجاد دور باطل شده است.
موافق قدیری تاکید کرد: دولت نمی خواهد این اتفاق دوباره تکرار شود از این رو ما به دنبال افزایش تقاضای صادرات هستیم. چنانچه قدرت خرید را در بیرون مرزها جست و جو کنیم کارخانجات ما در بازار خارجی با پول مردم کشورهای دیگر اشتغال ایجاد می کنند.
مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت هماهنگی کارخانجات خوراک، دارو و مکمل دام، طیور و آبزیان کشور افزود: یکی از فوری ترین نتایج دیپلماسی فعال با همسایگان، افزایش صادرات است. از سال های قبل در بازار عراق تقاضا برای خوراک دام و طیور و آبزیان وجود دارد و از دولت انتظار داریم کمک کند تا موانع مختلف در عراق و کشورمان ازجمله در گمرکات و استاندارد برای بهبود صادرات برداشته شود تا صادرات مان مجددا رونق بگیرد.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: امروز در کشورهای آسیای میانه با توجه به دعوای تحریمی بین اتحادیه اروپا و روسیه؛ بازار بزرگ برای صادرات خوراک دام ایران ایجاد شده و صنعت خوراک دام ما در شرایط بالقوه صادرات قرار دارد؛ این شرایط در آفریقا، آسیای جنوب شرقی و افغانستان نیز به وجود آمده و در عین حال ما باید کماکان درباره کیفیت و قیمت بیشتر محصولات مان دقت و کار کنیم.
موافق قدیری ادامه داد: باید استاندارد را متناسب با اقتضای بازار هدف درنظر بگیریم و استاندارد داخلی نباید مانع صادرات باشد و از سازمان دامپزشکی کشور و سازمان ملی استاندارد انتظار داریم شرایط و مقررات صادرات را تسهیل کنند. در واقع استاندارد برخی از بازارهای هدف ما از استاندارد داخلی کشورمان پایین تر است و این اتفاق باعث افزایش توان صادراتی ما می شود.
وی اظهار کرد: طبق قانون هرگونه عوارض بر صادرات ممنوع است و اگر قرار باشد بر مواد اولیه عوارضی باشد دولت باید این عوارض را بر کالاهایی با ارزش افزوده بالاتر مصرف کند. به عبارت دیگر اگر درآمدی از محل صادرات نصیب دولت شد باید برای افزایش صادرات استفاده شود.
این فعال اقتصادی ادامه داد: از مسوولان سازمان توسعه تجارت انتظار داریم در نرخ تسهیل صادرت نیز مشوق هایی برای خوراک دام و طیور و آبزیان درنظر گرفته شود که البته این موضوع می تواند قیمت های کالاهای ما را در عرصه تجارت بین الملل رقابتی کند.
موافق قدیری گفت: حتی در دیدارهایی که با هیات های خارجی داشتیم تاکید می کنیم که باید رویکردشان سرمایه گذاری صادرات گرا باشد. در حال حاضر با سرمایه گذارانی از چین، برزیل، روسیه، کره جنوبی، مالزی، بلژیک در حال مذاکره هستیم و در طول شش ماه گذشته هیات هایی از امکانات و پتانسیل های کشورمان نیز بازدید کرده اند.
رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران تاکید کرد: رمز رشد جهش گونه چین در فتح بازارهای صادراتی این بود که به سرمایه های کشورهای اروپایی و آمریکا اجازه داد که در چین سرمایه گذاری کنند و در این کشور تولید کردند اما بعد از تولید، آن را به کشور خود بردند که به این ترتیب هم از سرمایه آنها برای اشتغال زایی داخلی استفاده کرد و هم بدون اینکه کار خاصی کند بازارهای صادراتی آن کشورها را به روی خود گشود.
وی در پایان ادامه داد: از این راهکار مفید، ما نیز باید استفاده کنیم و در واقع سرمایه خارجی برای ما بازار صادراتی تضمین می کند. بنابراین در تلاش هستیم تا با مذاكره با سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران، كارخانجات خوراك دام را در اولویت جذب سرمایه گذاری خارجی قرار داده تا قدرت چانه زنی مان را در مواجهه با طرف های خارجی بالا ببریم.

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 سرمایه گذاری خارجی در صنعت خوراك دام و طیور و آبزیان ۱۳۹۴ چهارشنبه ۴ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: