مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 410     

سریال افزایش قیمت مرغ در ماه رمضان تکرار می‌شود؟

ایسنا
در حالی که یک هفته تا ماه‌ رمضان باقی‌ مانده قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار به بیش از 6500 تومان رسیده است و مرغداران معتقدند دولت باید با استفاده از ذخایر گوشت مرغ بازار این محصول را متعادل کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۹ تير ساعت 12:20

 گوشت مرغ که جزء فرآوده‌های پروتئینی پر مصرف در ماه رمضان است علی‌رغم تولید و ذخایر کافی همواره نوسانات بسیاری را تجربه می‌کند و در این بازار آشفته گاه تولیدکنندگان و گاه مصرف‌کنندگان متضرر می‌شوند.

 

در آستانه ماه رمضان سال گذشته قیمت گوشت مرغ از مرز 7000 تومان گذشت و با وجود ذخایر کافی مردم نتوانستند آنطور که باید از این فرآورده پروتئینی استفاده کنند گرچه طی سال گذشته دوره‌هایی هم تولیدکنندگان تاوان این نوسانات و مدیریت‌های ناکارآمد نظارت در بازار مصرف گوشت مرغ را دادند.

 

به گفته وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابتدای امسال تاکنون بیش از 22 هزار تن گوشت مرغ برای تنظیم بازار و تامین نیاز مردم در ایام ماه رمضان خریداری و ذخیره شده است اما روند افزایش قیمت این محصول در بازار مصرف به گونه‌ای است که نشان می‌دهد سریال تکراری افزایش قیمت‌ گوشت مرغ امسال هم احتمالا تکرار شود؛ شاید مسئولان همچنان در حال ذخیره کردن گوشت مرغ هستند و هنوز به فکر تزریق آن به بازار برای ایجاد تعادل نیافتاده‌اند.

 

محمد یوسفی، رییس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی دراین باره به ایسنا گفت: قیمت گوشت مرغ در بازار تابع عرضه و تقاضاست؛ به‌گونه‌ای که در چند هفته گذشته گوشت مرغ در بازار با کاهش قیمت مواجه شد که حاصل آن زیان مرغداران بود.

 

وی افزود: در هفته‌های گذشته قیمت مرغ به حدود 5000 تومان رسید اما کسی به فکر جلوگیری از متضرر‌شدن مرغداران نبود چراکه مدیریت صحیحی در بازار اعمال نمی‌شود تا قیمت‌های بازار متناسب با قیمت تمام شده برای تولید‌کنندگان در نظر گرفته شود.

 

یوسفی با تاکید بر این‌که تنظیم عرضه و تقاضا می‌تواند تعادل را به بازار گوشت مرغ برگرداند، اظهارکرد: معمولا در ایامی مانند ماه رمضان که تقاضا نسبت به ماه‌های گذشته افزایش می‌یابد دولت باید ذخیره‌های خود را به بازار عرضه کند تا قیمت‌ها متعادل‌تر شود.

 

رییس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: بازار گوشت مرغ به مدیریت صحیح و کارآمد نیاز دارد تا با در نظر گرفتن ذخایر مطمئن بتوان در نوسانات بازار را که متاثر از مازاد یا کمبود تقاضاست را کنترل کرد.

 

وی اظهار کرد: قیمت نهاده‌های مورد نیاز مرغداران از ابتدای سال تاکنون 20 درصد افزایش یافته است و علی‌رغم این‌که براساس تفاهم‌نامه‌های منعقد‌ شده وزارت صنعت، معدن و تجارت باید هر سه ماه یکبار با در نظرگرفتن هزینه‌های جدید تولید قیمت‌های کف و سقف را بازنگری کند، هنگامی که مرغداران از کاهش قیمت محصول خود متضرر می‌شوند مسئولان برای جلوگیری از آن کاری نمی‌کنند.

 

رییس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: با توجه به هزینه‌های تولید و قیمت تمام‌شده هر کیلوگرم مرغ برای مرغداران، قیمت منطقی این محصول در بازار مصرف کیلویی 6000 تا 6200 تومان است چراکه اگر هر یک از مرغداران گوشت مرغ تولید‌ شده خود را کمتر از 4000 تومان بفروشند، متضرر می‌شوند.

 

یوسفی افزود: در حال حاضر مدیریت و نظارت صحیحی برای تنظیم بازار گوشت مرغ وجود ندارد و با وجود این‌که قیمت خرید گوشت مرغ از مرغداران به صورت نقدی و دو ماهه 3900 تا 4100 تومان است اما مشاهده می‌شود گوشت مرغی که با یک قیمت و از مراکزی مشخص خریداری شده کیلویی 5800 تا 7000 تومان فروخته می‌شود.

 

وی تاکید کرد: با توجه به این‌که قیمت گوشت مرغ حداکثر 200 تومان افزایش یافته است، منطقی نیست قیمت این فرآورده پروتئینی از 5800 تا 7000 تومان در بازار متغیر باشد.

 

با توجه به میزان تولید ماهانه گوشت مرغ و میزان ذخایر موجود به نظر می‌رسد با مدیریت یکپارچه بازار مصرف، در نظر گرفتن قیمت واحد برای فروش گوشت مرغ و نظارت بر این قیمت در سراسر کشور بازار این فرآوده‌های پروتئینی را به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کنترل کند.

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 سریال افزایش قیمت مرغ در ماه رمضان تکرار می‌شود؟ ۱۳۹۲ يکشنبه ۹ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: