مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5071     

سمینار استانی 'روشهای مبارزه با تنش گرما در گاو شیری' در برازجان برگزارشد

سمینار استاتی 'روشهای مبارزه با تنش های گرمایی در گاوهای شیری' با حضور 160 نفر از کارشناسان ترویج جهاد کشاورزی و گاوداران صنعتی استان بوشهر روز جمعه در برازجان برگزارشد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۱۸ بهمن ساعت 09:18

به گزارش ایرنا، مدیر جهاد کشاورزی دشتستان در حاشیه این همایش هدف از اجرای این سمینار را کمک به ارتقای علمی کارشناسان و دامپروران در خصوص پرورش گاو شیری و گوساله پرواری اعلام کرد.
حمیدرضا جهانبخش افزود: بیش از 60درصد شیر استان بوشهر در شهرستان دشتستان تولید می شود.
وی یادآور شد: در دشتستان سالانه 20هزار گوساله پرواری پرورش داده می شود و در حال حاضر بیش از سه هزار گاو شیری بومی، 450گاو شیری اصیل و دو رگ در پنج واحد گاوداری صنعتی این شهرستان نگه داری می شود.
جهانبخش گفت: استان بوشهر به لحاظ اقلیم گرما و رطوبت بالا ضرورت دارد که در بحث ساختمان و وسایل سرمایشی با استفاده از تکنولوژی جدید و ابزار لازم برای کاهش میزان تلفات دامی و عوامل اثرگذار بر کاهش میزان تولیدات دامی دانش و آگاهی دامداران را افزایش داد.
کارشناس معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی بوشهر نیز گفت: پرورش دام در استان بوشهر به لحاظ شرایط اقلیمی و پارامترهای جغرافیایی شرایط خاصی را می طلبد که لازم است همانطور که بدنبال افزایش کمیت هستیم افزایش کیفی را نیز مد نظر داشته باشیم.
حماسه حق پرست افزود: استان بوشهر با دارا بودن 17واحد صنعتی و تعداد زیادی واحدهای سنتی و پرورش گاو شیری در منازل بعنوان مشاغل خانگی لازم است که با بکارگیری راهبردها و راهکارهای نوین صنعت دامپروری از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کند.
در این سمینار همچنین احسان محجوبی دکترای دامپروری و استاد دانشگاه زنجان در خصوص روشهای متناسب با آب و هوا و دمای بالای استان در پرورش گاو شیری و جلوگیری از آسیب های وارده به دام در شرایط خاص نکته های کارشناسی را ارایه کرد.
وی همچنین به تشریح ضرورت وسایل سرمایشی و طرز استفاده صحیح از آنها و نوع ساختمان نگهداری دام توصیه های کارشناسی ارائه کرد.
علی قهرمانی کارشناس ارشد تغذیه دام نیز به نحوه صحیح مدیریت تغذیه و پرورش دامها، دسته بندی صحیح دامها در گروه های مختلف و جیره های پیشنهادی برای هر گروه، نشان دادن و توصیه های کارشناسی برای خرید نوع دام اشاره کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسمینار , تنش گرما , گاو شیری , برازجان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: