مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5222     

سود بالای تسهیلات بانکی مانع جدی تولید/ کارکرد چند سال برای تسویه سود بانک می‌رود

یک تولیدکننده که به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی نیز مطرح است با انتقاد از سود بالای تسهیلات بانکی گفت: چند سال باید کار کنم تا فقط سود تسهیلاتی که دریافت کرده‌ام، بپردازم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۷ تير ساعت 08:33

علی جدیدی پرورش‌‌دهنده شترمرغ در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: با دریافت 60 میلیون تومان وام از بسیج سازندگی در استان لرستان کار پرورش شترمرغ را آغاز کردم.

این الگوی اقتصاد مقاومتی که کار پرورش شترمرغ را در شهرستان ازنا انجام می‌دهد، تصریح کرد مهندس نرم‌افزار است اما از آنجا که مخارج زندگی‌اش از طریق کار در رشته تحصیلی‌اش تأمین نمی‌شود به پرورش شترمرغ اقدام کرده است.

جدیدی که حافظ 23 جزء قرآن است، بیان داشت: اگرچه تجربه‌ای در کار پرورش شترمرغ نداشتم اما با توکل به خدا کار را شروع کردم و خوشبختانه اکنون به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای 6 نفر اشتغال‌ ایجاد کرده‌ام.

وی با انتقاد از سود بالای تسهیلات اظهار داشت: پرداخت 16 درصد سود برای یک تولید‌کننده واقعا دشوار و زیاد است و برای حمایت از تولید داخل و عمل به اقتصاد مقاومتی لازم است با اختصاص وام‌‌های کم بهره از تولید‌کنندگان حمایت شود.

جدیدی با بیان اینکه کار پرورش شترمرغ را از 1.5 سال گذشته آغاز کرده است، تصریح کرد: چند سال باید کار کنم تا فقط سود تسهیلات دریافتی را پرداخت کنم.

این پرورش دهنده شترمرغ با بیان اینکه کار خود را با پرورش 60 قطعه آغاز کرده است، بیان داشت: گوشت شترمرغ چندان در بین مردم شناخته شده و مصرف آن رایج نیست.

وی با بیان اینکه هر قطعه شترمرغ با قیمت 250 تا 300 هزار تومان خریداری می‌شود، گفت: تولید‌کنندگان هر کیلوگرم از گوشت شترمرغ را با قیمت 33 هزار تومان عرضه می‌کنند.

جدیدی با بیان اینکه هر دوره پرورش شتر مرغ 7 الی 10 ماه طول می‌کشد، بیان داشت: به دلیل عدم ثبات در قیمت نهاده‌های ذرت و سویا برای تأمین این دو نهاده گاهی با مشکل مواجه می‌شویم.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسود , تسهیلات بانکی , پرورش شترمرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: