مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4212     

سوءمدیریت در سال‌های قبل عامل تولید بی‌رویه مرغ

ایسنا
یک تولیدکننده طیور گفت: بی‌توجهی به مدیریت تولید در سال‌های گذشته باعث به‌وجود آمدن شرایط فعلی و انبوهی از تولید مرغ شده که مرغ‌داران و مسئولان را با مشکل مواجه کرده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۲۷ دي ساعت 14:21

 افشین عراقی با بیان این مطلب، اظهارکرد: متاسفانه در سال‌های گذشته مجوزهای احداث مرغ‌داری بدون توجه به شرایط بازار ارائه شده و در شرایط فعلی مسئولان و مرغ‌داران را با انبوهی از تولید مواجه کرده است.

 
وی تصریح‌ کرد: در شرایطی که تولید بالا باشد قطعاً قیمت‌ها کاهش یافته و در فضای موجود کاهش قیمت برای مرغ‌دارانی که هزینه بالایی برای تولید می‌پردازند به صرفه نیست و مسئولان نیز علی‌رغم حماییت‌ها خود نمی‌توانند بیش از این کاری انجام دهند.
 
وی سوء مدیریت در ارائه مجوز را دلیل اصلی به ‌وجود آمدن شرایط فعلی عنوان کرد و یادآور شد: در وضعیت موجود کوچک‌ترین اشتباه مرغ‌دار مساوی با ضرور زیان فراوان خواهد شد و در این میان نمی‌توان به کمک دولت نیز متکی بود، چرا که دولت در دو سال گذشته حمایت فراوانی از ما کرده است.
 
عراقی در ادامه، قیمت تمام شده بالای مرغ‌های تولیدی در کشور را در صادرات کم آن تاثیرگذار دانست و افزود: صادرات در شرایطی امکان‌پذیر است که مرغ‌دار ضرر نکند، در حالی ‌که در فضای فعلی صادرات به نفع مرغ‌دار نیست.
 
این تولیدکننده طیور خاطرنشان‌کرد: تولید فعلی مرغ در کشور بیش از مصرف است و این شرایط فقط حاصل سوءمدیریت در سال‌های گذشته است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسوءمدیریت , تولید بی‌رویه , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: