مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1163     

شبکه تلویزیونی ˝کشاورز ˝ ایجاد کنیم

ایسنا
یک کارشناس کشاورزی، ایجاد شبکه تلویزیونی کشاورز را برای آموزش‌های کاربردی کشاورزی، بازاریابی، نهاده‌ها و ... ضروری دانست.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۱۷ شهريور ساعت 15:09

 محمدرضا سنجابی رییس پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ,اظهار کرد: با ایجاد چنین شبکه‌ ارتباطی می‌توان اطلاعات ارزان، آسان و سریع را در اختیار دست‌اندرکاران بخش کشاورزی قرار داد؛ به طور مثال در صورت حمله یک آفت، سیل یا آسیب‌های دیگر برای جلوگیری از زیان کشاورزان و به تبع آن جامعه می‌توان از طریق این شبکه اطلاع‌رسانی خوبی انجام داد.

 

وی کارشناسان سازمان نظام مهندسی را افراد توانمند و امتحان پس داده‌ای دانست که در دولت آینده باید از تجربه آنها در خودکفایی محصولات زراعی استفاده کرد.

 

سنجابی اظهار کرد: نبود آموزش‌های عملی و کاربردی یکی از نقاط کور اشتغال فارغ‌التحصیلان کشاورزی است که باید برای ارتقای توانمندی‌های عملی کارشناسان اقدام کرد لذا ایجاد مراکز آموزش عملی استاندارد باید در دستور کار قرار گیرد.

 

به گفته‌ این کارشناس باید وام‌های کم‌بهره و بدون بهره در اختیار کشاورزان قرار دهد.

 

وی با اشاره به کشور ژاپن، اظهار کرد: ژاپن وقتی با کمبود گوشت مواجه می‌شود به جای واردات گوشت، به ارائه وام و حمایت از تولیدکنندگان داخلی می‌پردازد.

 

سنجابی تصریح کرد: سیاست‌های بخش کشاورزی باید سیاست‌های پایدار و نیمه پایدار باشند.

 

رییس پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران افزود: کشاورزی موضوعی کلان است و پرداختن به آن نیاز به شناخت زیربخش‌های آن دارد.

 

وی گفت: ایران دارای آب و هوای متنوعی است؛ به طوری که در یک زمان در اقلیم‌های گوناگون می‌توان محصولات مختلف را تولید کرد. البته کشورمان عمدتا کشوری خشک است اما می‌توان با سیستم‌های آبیاری تحت فشار، قطره‌ای، احیای قنوات و ... از هدررفت آب جلوگیری کرد و با کشت محصولات نیازمند به آب کمتر، تولید را اقتصادی‌تر کرد.

 

سنجابی اقلیم‌شناسی، شناخت قطب‌های تولید، تامین نهاده‌ها، استفاده از تکنولوژی‌های روز، طرح الگوی کشت و جلوگیری از نوسانات قیمت‌ها را از جمله مواردی دانست که برای پیشرفت کشاورزی ضروری است.

 

این کارشناس با اشاره به ضرورت کشاورزی ارگانیک و نیمه ارگانیک اظهار کرد: دنیا به سمت کاهش مصرف سموم کشاورزی پیش می‌رود و ما نیز باید میزان مصرف کود و سموم را کاهش دهیم که در این صورت سود مناسبی از صادرات محصولات ارگانیک به دست خواهیم آورد و سلامت جامعه را تضمین می‌کنیم.

 

وی به بازاررسانی محصولات اشاره و تصریح کرد: در زمینه بازاریابی محصولات باید تعاونی‌های روستایی تقویت شوند که با خرید محصولات از تولیدکنندگان به صورت منظم و به‌موقع آن را به دست مصرف کننده برسانند.

 

رییس پژوهشکده کشاورزی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: نگهداری و ماندگاری محصولات در سردخانه‌ها و ارائه به‌موقع به بازار نیز می‌تواند توسط تعاونی‌ها انجام شود. مدیریت نگهداری، انبارداری و حمل و نقل از مباحث مهم در کشاورزی است.

 

وی با بیان این‌که کشاورزان نمونه هر منطقه می‌توانند به عنوان الگوی آن منطقه معرفی شوند، افزود: کشاورزان نمونه، رهبران محلی موفقی هستند که می‌توان با معرفی‌شان به دیگر کشاورزان برای الگوبرداری از آنها استفاده کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشبکه , تلویزیونی , کشاورز , آموزش‌ ,

اخبار مرتبط با این خبر


ائلمان : پیشرفت علمی دامداران بدون اطلاع رسانی رسانه ای امکان پذیر نیست صنعت کشاورزی و دامپروری کشور ترکیه بعد از تاسیس شبکه های تلوزیونی مانند برکت- تاریم سو - تاریم تورک و کوویtv به حد فوق العاده ای رشد نموده تاحدی که به کشور های پیشرفته رسیده است
احمد : دقیقا موافق هستم نیاز به شبکه های تخصصی در زمینه صنعت کشاورزی و ... در جهت رشد اقتصادی کشور ضروری است.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: