مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5093     

شبکه خدمات بیمه تخصصی در صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان ایجاد شد

رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور گفت: امکان بهره‌مندی فعالان صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان از خدمات بیمه تخصصی در سطح ملی فراهم شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۲۴ بهمن ساعت 09:59

مجید موافق قدیری رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: با امضای تفاهم‌‌نامه همکاری بین انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران و شرکت سهامی بیمه ایران، نخستین گام این انجمن در اجرای ماده 9 نظام جامع دامپروری کشور در راستای ارائه تسهیلات و خدمات بیمه تخصصی به فعالان این صنعت در سراسر کشور برداشته شد.

وی افزود: در راستای تحقق اهداف قوانین مربوط به بیمه در بخش کشاورزی و صنعت دام، طیور و آبزیان و افزایش امنیت سرمایه‌گذاری در عرصه تولید و خدمات با هدف تضمین سرمایه گذاری و افزایش کارایی صاحبان سرمایه در صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان در تاریخ 15 بهمن ماه تفاهم نامه همکاری بین انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور و شرکت سهامی بیمه ایران منعقد شد.

 موافق قدیری هدف از انعقاد این تفاهم نامه را تامین امنیت سرمایه‌‌گذاران این صنعت عنوان نمود و در راستای رسالت خدمت‌رسانی انجمن، این توافق را تلاشی جهت پایه‌گذاری و نهادینه کردن ارائه خدمات بیمه تخصصی برای نخستین بار به اعضای انجمن دانست.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور ضمن تشکر از حسن توجه مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران، در فراهم نمودن امکان ارائه خدمات بیمه تخصصی در بخش کشاورزی که با خسارت‌ها و ریسک متنوع روبرو است و تا کنون این امکان در کشور فراهم نبوده است، ابراز داشت: هرچند آغاز تفاهمات جهت جاری کردن بیمه تخصصی در بخش کشاورزی به عقد توافقنامه بین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و شرکت سهامی بیمه ایران در اواخر سال 1392 برمی‌گردد، اما با قاطعیت می توان گفت انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران نخستین تشکل صنعت دام و طیور کشور است که با امضای تفاهم نامه مستقیم با بیمه ایران گام در مسیر اجرای مفاد این توافقات گذاشته است.

قدیری با بیان اینکه خوشبختانه با توافقات جامعی که صورت گرفته امکان ارائه تمامی خدمات بیمه ای (آتش سوزی و تمام خطر، حوادث، مسئولیت، اموال، حمل و نقل باربری، درمان، خودرو و ...) به طور تخصصی و عام فراهم شده است، با اشاره به اینکه فلسفه اجرای بیمه تخصصی، شرایط لازم جهت رعایت ضوابط و استاندارد‌ها در واحدهای تولیدی این صنعت را فراهم می‌کند، اما با توجه به اهمیت خدمات پس از صدور بیمه در حوزه جبران خسارت بیان داشت همراهی انجمن تا احقاق حق اعضای انجمن یکی دیگر از محاسن توافقات صورت گرفته است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور تصریح کرد، در راستای اجرای این تفاهم نامه، شرکت سهامی بیمه ایران، شعبه بیمه تجاری کشاورزی، یکی از کارگزارهای خود را که مجری بیمه‌ای توافق‌نامه‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی نیز بوده را با توجه به توانمندی به عنوان مجری توافق صورت گرفته معرفی کرده است.

موافق قدیری افزود: این شرکت با 25 سال سابقه فعالیت بیمه ای با توجه به توان تامین گستردگی ارائه خدمات بیمه تخصصی در بخش کشاورزی و دامپروری اقدام به راه اندازی شبکه الکترونیکی خدمات بیمه تخصصی در سراسر کشور کرده که از طریق دفاتر اختصاصی با کارشناسان مربوطه خدمات بیمه‌ای لازم را به کارخانجات خوراک دام و طیور و آبزیان ارائه خواهد کرد.

رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران تاکید کرد: پیرو عقد تفاهم نامه همکاری، انجمن نیز در کنار سازمان های کشوری از تمامی خدمات شبکه سراسری بیمه تخصصی در صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان بهره مند می‌شود.

موافق قدیری در پایان ابراز داشت: استفاده از شبکه خدماتی بیمه کارآمد و تجاری می‌تواند ضمن اطمینان‌بخشی به تولیدکنندگان خوراک دام، باعث ارتقاء تجهیزات سخت‌افزاری و خدمات کیفی در واحدهای تولیدی یا خدماتی صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابیمه , خوراک دام , طیور , آبزیان , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: