مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4116     

شبکه مجازی عرضه محصولات دامی در کشور ایجاد می شود

ایرنا
رییس سازمان نظام دامپزشکی گفت: شبکه مجازی عرضه محصولات دامی در کشور ایجاد می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۱۴ دي ساعت 18:07

 « محمدرضا صفری » روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در اراک افزود: با توجه به ظرفیت های استان مرکزی، برای اولین بار شبکه اینترنتی عرضه محصولات سالم دامی در اراک راه اندازی خواهد شد و سپس در سطح کشور گسترش می یابد.

 
وی با بیان اینکه استان مرکزی از ظرفیت مناسبی برای تبدیل شدن به پایلوت سلامت کشور برخوردار است، اظهار کرد: این استان از واحدهای موثر در حوزه دارو، کشتارگاه و فعالیت های صنایع تبدیلی، دامپروری، آبزی پروری و آزمایشگاهی برخوردار است و انتخاب اراک به عنوان شهر سالم از منظر غذا می تواند زمینه ساز برداشتن گام های بلندی در حوزه سلامت باشد. 
 
دکتر صفری ادامه داد: در صورت استقبال و مشارکت مدیران استانی و کسانی که در عرصه سلامت فعالیت دارند، برگزاری اولین همایش 'سلامت واحد - جهان واحد - در شهر اراک پیگیری می شود.
 
رییس سازمان نظام دامپزشکی کشور خاطر نشان کرد: اقدامات انجام شده در حوزه تولید و عرضه تولیدات دامی سالم در استان مرکزی موجب شده است تا استان به عنوان قطب تولید و صادرات فرآورده های خام دامی معرفی شود و بتواند فرآورده های خام دامی را به کشور های مختلف جهان صادر کند.
 
وی روسیه را یکی از بازار مهم صادرات فرآورده های خام دامی کشور عنوان کرد و افزود: با بررسی های انجام شده ، چند واحد کشتارگاهی استان مرکزی نیز برای صادرات گوشت به روسیه انتخاب شده است که این مهم نشان از بستر سازی مناسب در حوزه سلامت استان است.
 
رییس سازمان نظام دامپزشکی اظهار کرد: هفته گذشته شیوه نامه و نمونه دستور العمل اجرای ماده 19 آیین نامه دامپزشکی به استان های ابلاغ شده که بر اساس آن همگرایی هرچه بیشتر بخش تولید و دامپزشکی ایجاد شده و رابطه مالی واحدهای تولیدی با مسوولان فنی قطع می شود که این مهم به ارتقای سلامت کمک شایانی می کند. 
 
صفری با بیان اینکه توجه به آموزش حرفه ای دامپزشکی از اولویت های سازمان نظام دامپزشکی است، افزود: بعضی از دانشگاه ها بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو در رشته دامپزشکی در دوره های کاردانی و کارشناسی می کنند که این اقدام مورد تایید این سازمان نیست.
 
وی ادامه داد: آموزش های باید متناسب با نیاز کسب و کار و بازار انجام شود و جذب بدون برنامه و بی اندازه در این بخش موجب ایجاد مشکل اشتغال دانش آموختگان می شود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشبکه مجازی , عرضه , محصولات دامی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 شبکه مجازی عرضه محصولات دامی در کشور ایجاد می شود ۱۳۹۳ يکشنبه ۱۴ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: