مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 903     

شترمرغ ، پرنده ای سود آور / پرورش شتر مرغ توجیه اقتصادی بالایی دارد

باشگاه خبرنگاران
رئیس هیئت مدیره موسسه تحقیقات و توسعه شترمرغ سانان و پژوهشگر امور شتر مرغ دانشگاه پرتوریای آفریقای جنوبی گفت : پرورش شترمرغ نسبت به سایر دام ها می تواند از توجیه اقتصادی بالاتری برخوردار باشد .
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۲۰ مرداد ساعت 11:41

 علی حاجی بابایی با اشاره به این كه طبق آمار غیر رسمی 470 مجموعه پرورش شترمرغ در ایران فعالیت دارند ، افزود : پرورش این پرنده به شرط رعایت چند اصول از جمله ، طراحی و ساخت اصولی مزرعه ، مدیریت علمی آن و ظرفیت ژنتیکی و تولیدی مناسب شترمرغ ها  دارای سودآوری قابل قبولی در ایران خواهد بود.

 
وی با بیان این كه گوشت شتر مرغ حاوی كلسترول كمتری نسبت به سایر گوشت های قرمز است ، ادامه داد : این نوع گوشت به دلیل چربی كم ، برخلاف گوشت گوسفندی بعد از پخت حجم اولیه خودش را حفظ می كند و بسیار غنی و سرشار از آهن است . 
 
 حاجی بابایی با اشاره به این كه طی 14 سال گذشته پرهای شتر مرغ به دلیل کمبود دانش فنی و بازار مصرف  و هم چنین به جهت جلوگیری از آلوده كردن مزارع غالبا" سوزانده می شد ، افزود : در سال های اخیر بازار خوبی برای این پرها ایجاد شده است و آن ها هم در داخل و هم در خارج از كشور عرضه می شوند .
 
وی ادامه داد : 17 نوع پر مختلف از بدن شترمرغ های بالغ و کشتاری استحصال می شود، كه این پرها از نظر شكل ، ظاهر ، بافت و كارآیی با یكدیگر متفاوت هستند و این یكی از ویژگی های منحصر به فرد این پرنده است . 
 
به گفته ی حاجی بابایی پرهای شترمرغ پس از فرآوری و طی یك پروسه عملیاتی و ضدعفونی به بازار مصرف عرضه می شود. 
 
وی با بیان این مطلب كه پرهای شترمرغ مزارع ایران از كیفیت مناسبی برخوردار نیست ، گفت : مزارع پرورشی ما نیاز به آموزش های علمی و ترویجی در این زمینه دارند تا پرها برای عرضه به بازار بین المللی آماده شوند. 
 
 حاجی بابایی افزود : برای حصول پرهای با كیفیت، باید عملیات پرچینی انجام بگیرد زیرا پرهای اولیه ای كه در این عملیات به دست می آید دارای کیفیت بسیار پائینی است اما پرهایی كه بعد از 6 ماه جایگزین آن ها می شوند با كیفیت و مرغوب اند. 
 
به گفته ی وی از پوسته ی تخم شترمرغ نیز در صنایع تزیینی ، ساخت آباژور ،نقاشی و ... استفاده می شود و بازار خوبی در کشورهای آمریکای شمالی، اروپا و جنوب شرق آسیا دارد. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشترمرغ , توجيه اقتصادي , پرورش ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: