مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6282     

شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمز

مردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۱۸ مرداد ساعت 19:00

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری سید محمود حسینی رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان گفت: مردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان گفت: گوشت قرمز تازه باید فاقد هرگونه رنگ و بوی غیرطبیعی و آلودگی های خارجی بوده و قوام سفت ویژه گوشت را دارا باشد.
 حسینی در ادامه افزود: مردم باید مراقب خرید گوشت های بسیار قرمز که بسیار پرخون و یا دارای قوام شل و آبدار و بسیار خشک و چروکیده که نشان از کیفیت پایین گوشت است باشند.
وی اظهار داشت: گوشت های منجمد را فقط دربسته بندی های سالم و دارای نشانه گذاری کامل و سالم( مخدوش نشده) تهیه نمایند و به مشخصات محل انجماد گوشت و کد پروانه بهداشتی دامپزشکی که بر روی لیبل( برچسب) بسته بندی گوشت ثبت شده توجه نمایید.
حسینی عمر ماندگاری گوشت قرمز را چنین عنوان کرد و گفـت: گوشت قرمز گوسفند و گاو تازه به صورت بسته بندی و قطعه بندی شده در دمای 4-0 درجه سانتی گراد 3 رور و به صورت لاشه کامل به ترتیب 3 و 5 روزبرای گوسفند و گاو می باشد.
وی عمر ماندگاری گوشت قرمز بسته بندی شده گوسفند و گاو را نیز به ترتیب 9 و 12 ماه در دمای 18- درجه عنوان کرد.
این مقام مسئول توصیه کرد: از خرید گوشت منجمد در بسته بندی های که دیفراست( از حالت انجماد خارج شده) شده اند اجتناب نمایند. قصابی ها مجاز به انجماد گوشت قرمز و سایر آلایش خوراکی (دل،جگرو شیردان و ...) نیستند لذا از خرید گوشت های منجمد شده در واحد های قصابی ها خودداری نمایید. از گوشت قرمز تازه بلافاصله بعد از ذبح دام استفاده ننمایند و به منظور افزایش کیفیت و سلامت گوشت باید به مدت حداقل 24 ساعت در دمای یخچال نگهداری و سپس مصرف شود.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشرایط , نگهداری , گوشت قرمز ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمز ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۸ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: