10:27 صبح | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1704     

شركت موسسه تحقیقات علوم دامی كشور در چهارمین جشنواره ملی علم تا عمل

موسسه تحقیقات علوم دامی با دو فقره از دستاوردهای تحقیقاتی خود در چهارمین جشنواره ملی علم تا عمل شرکت کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۲۶ آبان ساعت 10:10

به گزارش دامنا به نقل از روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور , چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی «علم تا عمل» از تاریخ 11تا14 آبان ماه 1392 در مصلای امام خمینی(ره) توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد . در این جشنواره بیش از 1104 طرح با قابلیت تجاری سازی از 802 شركت دانش بنیان، از استان های سراسر كشور پس از سه مرحله داوری موفق به شركت در نمایشگاه شدند.

در این جشنواره از استان البرز 80 طرح منتخب موفق به راهیابی به جشنواره شدند. موسسه تحقیقات علوم دامی نیز با دو فقره از دستاوردهای تحقیقاتی خود از جمله " فناوری تولید پودر بنتونیت "و همچنین " فناوری تولید كره مارگارین" در این جشنواره شركت نمود.
درخصوص طرح بنتونیت باید یادآور شد: بنتونیت از تغییر سیلیس مواد آتشفشانی یا هوازدگی سنگ های آذرین تشكیل می شود كه قابلیت استفاده در جیره غذایی دام و طیور تا 5درصد جیره را دارد. همچنین این ماده ظرفیت كاهش50درصد عناصر سنگین و سموم از جمله آفلاتوكسین، قابلیت جذب سموم در شرایط انبار مواد خوراكی را دارد و نقش بسیار مهم در تولید گوشت، شیر و تخم مرغ، كاهش تلفات در مراحل ابتدایی رشد جوجه های گوشتی و همچنین افزایش درآمد تولیدكنندگان ایفا می كند.
چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی «علم تا عمل» در حالی به كار خود پایان داد كه در مراسم اختتامیه این نمایشگاه 30 طرح به عنوان طرح های برگزیده كشوری معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاموسسه تحقيقات , علوم دامی , جشنواره ملي ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: