مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2109     

شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد

ایرنا
رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از واگذاری شرکت پشتیبانی امور دام از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهاد کشاورزی در قالب قانون انتزاع و تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي ساعت 14:49

 «عباس رجایی» افزود: این واگذاری در پی توافقات وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در هفته گذشته در کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس انجام شد و به تبع آن تمامی مسوولیت فعل و انفعالات و تنظیم بازار مواد پروتئینی به وزارت جهاد کشاورزی محول شد. 

 
وی اظهار کرد: انتقال شرکت پشتیبانی امور دام به جهاد کشاورزی با هدف تجمیع و تمرکز ساختارهای سرعت بخشی به مدیریت واحد و تظیم بازار محصولات کشاورزی انجام شده که فواید زیادی را برای بهره برداران دارد. 
 
رجایی اظهار کرد: انتقال شرکت پشتیبانی طبق ماده چهار قانون انتزاع در توافق اولیه وزرای مربوطه تعیین شده بود و در دومین مرحله این توافقات قرار است طبق ماده یک قانون انتزاع تولید و تجارت محصولات استراتژیک همچون گندم (میزان تولید و واردات) تا پایان دی ماه سال جاری به وزارت جهاد کشاورزی محول شود. 
 
وی عنوان کرد: مفاد بند ب ماده یک قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی مجموعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی نیز تا پایان بهمن ماه سال جاری به وزارت جهاد کشاورزی واگذار می شود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاشرکت , پشتیبانی , امور دام , جهاد کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: