مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4034     

شهرستان خاش تأمین‌کننده نیاز خوراک دام سیستان و بلوچستان

فارس
مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: شهرستان خاش با برداشت پنج تن ذرت علوفه‎ای و دانه‎ای در هر هکتار تمام نیاز خوراک دام سیستان و بلوچستان را تأمین می‎کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ جمعه ۵ دي ساعت 19:47

 امان‌الله طوقی عصر امروز در بازدید خبرنگاران، اصحاب رسانه و مدیران خبرگزاری‌های سیستان و بلوچستان از کارگاه ذرت خردکنی شهرستان خاش، اظهار کرد: 3 هزار هکتار از اراضی شهرستان خاش زیر کشت ذرت علوفه‎ای قرار دارد که حدود 500 تن ظرفیت تولید ذرت علوفه‎ای شهرستان خاش است.

 
مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: شهرستان خاش با برداشت 5 تن ذرت علوفه‎ای و دانه‎ای در هر هکتار تمام نیاز خوراک دام سیستان و بلوچستان را تامین می‌کند.
 
این مسئول با بیان اینکه این کارگاه بدون استفاده از تسهیلات دولتی راه‎اندازی شده، گفت: در این کارگاه بذر بالاتر از قیمت خرید از کشاورز خریداری می‌شود، ذرت علوفه‎ای شهرستان خاش به استان‌های خراسان رضوی و جنوبی صادر می‌شود.
 
وی ادامه داد: ذرت بالای 20 درصد رطوبت دارد که در این کارگاه رطوبت آن به 12 تا 14 درصد کاهش می‎یابد.
 
طوقی افزود: با توجه به تولید انبوه این محصول در شهرستان خاش، ایجاد کارگاه ذرت خردکنی امری ضروری به شمار می‌رفت که با همت بخش خصوصی این کارگاه حدود دو سال است که در شهرستان خاش راه‌اندازی شده است.
 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخاش , تأمین‌کننده , خوراک دام , ذرت علوفه‎ای ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: