مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2108     
رئیس جهاد کشاورزی نیکشهر:

شهرستان نیکشهر در زمینه تولید یونجه در کشور رکورددار است

فارس
رئیس جهاد کشاورزی نیکشهر گفت: در شهرستان نیکشهر یونجه ساقه بلند با قابلیت 18 چین برداشت در هر هکتار در سال کشت می‌شود و این قابلیت باعث شده تا در سطح کشور جزء اولین‌ها باشد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۱ دي ساعت 12:41

 عبدالباسط رئیسی اظهار داشت: 600 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت یونجه اختصاص دارد که امسال بیش از 50 هکتار افزایش داشته است .

 
وی تصریح کرد: از این میزان سطح زیر کشت  204 هزار تن محصول برداشت شده است.
 
رئیسی از دیگر قابلیت‌های این منطقه را با توجه به آب و هوای مساعد کشاورزی، زراعت مداوم محصول یونجه عنوان کرد و گفت: این محصول در فصل زمستان یک بار در ماه و در فصل تابستان دو بار در ماه برداشت و علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز ارسال می‌شود.
 
رئیس جهاد کشاورزی نیکشهر با بیان اینکه کشاورزان منطقه محصول یونجه را به صورت تر و خشک روانه بازار های مصرف می‌کنند یادآور شد: سالانه میزان برداشت علوفه تر در هر هکتار 340 تا 360 تن و علوفه خشک در هر هکتار 60 تن است.
 
رئیس جهاد کشاورزی نیکشهر بیان داشت: در شهرستان نیکشهر هزار و 200 بهره‌بردار در اراضی سطح زیر کشت یونجه فعالیت دارند و سال گذشته 550 هکتار از اراضی شهرستان نیکشهر به کشت یونجه  اختصاص داشت که کشاورزان منطقه 187 هزار تن محصول را با قیمت 500 هزار ریال روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی کردند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هانیکشهر , تولید , یونجه ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: