مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4527     
با شیوع آنفلوانزای مرغی

توقف صادرات تخم مرغ به عراق

مهر
دبیر کل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار کشور با بیان اینکه شیوع آنفلوانزای مرغی از استان مازندران فراتر نرفته است، گفت: از روز پنجشنبه تاکنون صادرات تخم مرغ ایران به کشور عراق متوقف شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۱ تير ساعت 12:29

 سید فرزاد طلاکش با بیان اینکه شیوع آنفلوانزای مرغی از استان مازندران فراتر نرفته است، اظهار داشت: شیوع این بیماری فعلا در سطح مرغ‌های بومی و محلی است و مرغداری‌های صنعتی هنوز درگیر آن نشده اند.

 
وی اضافه کرد: سازمان دامپزشکی کشور با کمک مقامات محلی استان سعی و تلاش زیادی می‌کند که از نقل و انتقال مرغ به استان‌های دیگر جلوگیری شود تا بتوانند کنترل‌های لازم را در این زمینه انجام دهند، به همین خاطر فعلا هیچ گونه گسترشی در این زمینه گزارش نشده است.
 
دبیر کل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار کشور در مورد وضعیت صادرات تخم مرغ به کشورهای دیگر گفت: سازمان دامپزشکی موظف بود که وجود آنفلوانزای مرغی را به سازمان جهانی بیماری‌های واگیر دام گزارش کند. زمانی که این گزارش در آنجا منتشر شد، ایران نیز به عنوان کشور درگیر آنفلوانزا مطرح شده و به همین خاطر عراق از روز پنجشنبه تاکنون واردات تخم مرغ از ایران را به طور موقت متوقف کرده است.
 
طلاکش با اشاره به اینکه طی ۲۰ روز گذشته ایران تخم مرغی به افغانستان صادر نکرده بود، افزود: طی روزهای اخیر صادرات به کشور افغانستان آغاز شده و در حال انجام است.
 
وی در پاسخ به این پرسش که صادرات به عراق تا چه زمانی متوقف خواهد بود، گفت: زمان آن مشخص نیست. اگر بیماری در ایران گسترشی نداشته باشد، براساس گزارش‌هایی که در سازمان جهانی بیماری‌های واگیر دام منتشر خواهد شد، وضعیت این مسئله نیز مشخص می‌شود، ضمن اینکه در حال حاضر سازمان دامپزشکی کشور تلاش می کند در تماس‌هایی که با دامپزشکی عراق دارد، این تضمین و اطمینان را برای آنان ایجاد کند که تخم مرغ و مرغ صادراتی به این کشور از استان درگیر نیست و مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت، بنابراین باید دید نظر طرف عراقی در این زمینه چه خواهد بود.
 
طلاکش با بیان اینکه انتقال مرغ زنده از مازندران به دیگر استان‌ها برای کشتفار ممنوع است و باید در همان استان کشتار شود، افزود: مرغ کشتار شده اگر حرارت کافی ببیند، هیچ مشکلی از نظر انتقال بیماری ندارد همچنین تخم مرغ نیز اگر با زرده سفت خورده شود، مشکلی در این زمینه ایجاد نمی کند اما در مورد مرغ زنده احتمال آلودگی وجود دارد.
 
وی در پاسخ به این پرسش که اگر بیماری آنفلوانزای مرغی در مرغداری‌های صنعتی شیوع پیدا کند، آمادگی لازم برای مقابله با آن در کشور وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت: آمادگی در این زمینه به معنای گزارش کردن بیماری و معدوم سازی است، یعنی باید بلافاصله آن منطقه قرنطینه و واحدهای دیگر معدوم شوند، همچنین آمادگی به این معناست که دولت تضمین دهد پول مرغی را که معدوم می کند، بلافاصله به مرغداران بپردازد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد مرغداران نیز همکاری لازم را با دولت خواهند کرد.
 
طلاکش افزود: در حال حاضر برخی مرغداران مرغ تخم‌گذار بابت آنفلوانزای مرغی سال ۹۰ هنوز از دولت طلبکار هستند و اگر اطمینانی در این زمینه وجود نداشته باشد، ممکن است با دولت همکاری نکنند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتوقف , صادرات , تخم مرغ , عراق ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 توقف صادرات تخم مرغ به عراق ۱۳۹۴ دوشنبه ۱ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: