مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4677     

شیوع تب مالت در لبنیات سنتی

باشگاه خبرنگاران جوان
در حال حاضر شیوع بیماری تب مالت در شیر فله و سنتی به سبب عدم آزمایش و کنترل مشکلات و معضلاتی را به وجود آورده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۱۰ مرداد ساعت 19:12

  برخی برندهای صنایع لبنی از هفته گذشته بدون دریافت هیچ مجوزی از سوی سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار دریافت، اقدام به افزایش 5 الی 6 درصدی قیمت شیر و افزایش 200 تومانی فرآورده‌های دوغ کردند در حالی که در نشست اتحادیه فراورده‌های لبنی مطرح شد که در حال حاضر افزایش قیمت با توجه به افزایش حقوق و دستمزد، حامل‌‌های انرژی و ارزش افزوده به صلاح نیست و باید تا افزایش قدرت خرید مردم همچنان ثابت باقی بماند هر چند که ادامه این روند به سود کارخانه‌ها نیست زیرا کارخانه‌ها،‌ کشاورزان،دامداران، تولیدکنندگان علوفه و خریداران این زنجیره به هم پیوسته هستند و اگر مردم فرآورده‌های لبنی را خریداری نکنند، صنعت لبنیات کشور با بحران روبرو خواهد شد. 

 
بر این اساس، با توجه به سرانه مصرف لبنیات در کشور دولت باید از این صنعت استراتژیک حمایت کند تا فرآورده‌های لبنی از سفره‌های مردم حذف نشود و مردم از سر اجبار به سراغ محصولات لبنی سنتی می‌روند.
 
بر اساس این گزارش؛ تمام محصولات لبنی صنعتی در کارخانه‌ها کنترل و آزمایش می‌گردد و این در حالی است که شیرهای سنتی فاقد این فاکتور مهم و اساسی  است و مصرف آن منجر به بیماریهایی نظیر تب مالت می‌گردد و طبق گفته مدیرعامل اتحادیه فراورده‌های لبنی کشور این بیماری در حال شیوع است. 
 
در این راستا محمدرضا اسماعیلی مدیرعامل اتحادیه فرآورده‌های لبنی کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در این خصوص اظهار داشت: با توجه به هزینه‌های زیادی که به صنایع لبنی تحمیل می‌شود، اتحادیه در راستای افزایش قدرت خرید مردم به هیچ واحدی اجازه افزایش قیمت محصولاتی مانند دوغ و سایر فرآورده‌های لبنی را نداده است.
 
وی افزود: از سوی سازمان حمایت مجوزی برای افزایش قیمت به اتحادیه صادر نشده، حال باید قیمت محصولات همانند گذشته باقی بماند زیرا نوسانات اخیر بازار لبنیات و تغییرات صعودی آن منجر به کاهش سرانه مصرف شده است که در این راستا باید دولت از این صنعت حمایت‌های ویژه‌ای داشته باشد.
 
اسماعیلی در خصوص شیوع بیماری تب مالت خاطرنشان کرد: در حال حاضر شیوع بیماری تب مالت در شیرهای فله و سنتی به سبب عدم آزمایش و قرنطینه مشکلات و معضلاتی را به وجود آورده که در صورت سرایت به انسان ممکن است خسارات جبران‌ناپذیری وارد کند که همواره در کارخانه‌های صنعتی این قبیل مشکلات وجود ندارد.
 
مدیرعامل اتحادیه در این خصوص تصریح کرد: طبق آمار، استفاده از محصولات لبنی بعد از حذف یارانه از سفره‌های ایرانی بسیار کم شده است.
 
بر اساس این گزارش نوسانات بازار لبنیات منجر به کاهش سرانه مصرف و حذف فرآورده‌های لبنی از سفره‌های مردم شده است که باید دولت حمایت‌های ویژه‌ای از این صنعت داشته باشد و از سویی شیوع بیماری تب مالت در شیر فله و سنتی به سبب عدم آزمایش و کنترل ممکن است مشکلات و معضلات جبران‌ناپذیری برای مردم به وجود آورد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتب مالت , لبنیات سنتی , شیر ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 شیوع تب مالت در لبنیات سنتی ۱۳۹۴ شنبه ۱۰ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: