مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3906     

صادرات بخش کشاورزی تا 9 میلیارد دلار افزایش می یابد

باشگاه خبرنگاران
قائم‌مقام معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی از رشد صادرات محصولات کشاورزی به ویژه باغبانی خبر داد و توان صادرات کشاروزی کشور از 4 میلیارد دلار کنونی تا 9 میلیارد دلار در افق برنامه ششم توسعه افزایش می یابد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۰ آذر ساعت 14:39

 جهانگیر عرب  اظهار داشت : هم اکنون کارشناسان  روسیه در ایران حضور دارند تا زمینه واردات محصولات باغی از ایران را  متناسب با کیفیت این بازار فراهم کنند. 

 
وی افزود : وزیر جهادکشاوری هم تاکید دارد بازارهای هدف محصولات کشاورزی و باغی ایران بیشتر شود که در بخش صادرات محصول انار در دست انجام است و تلاش می کنیم به زودی به تراز مثبت برسیم. 
 
عرب گفت : طرح های توسعه باغبانی در اراضی شیب دار و دارای بارش مناسب در کنار طرح های توسعه باغداری با سامانه های آبیاری تحت فشار در دستور کار است. 
 
بنابراین گزارش در هشت ماه نخست سال جاری عمده واردات كشورمان هم به ترتیب به گندم با سهم3 و 79صدم درصدی از كل ارزش واردات ،برنج با 3 درصد،وسایل نقلیه با موتور پیستونی درون سوز با حجم سیلندر بیشتر از 1500 سانتیمتر مكعب با 2و83 صدم درصد، كنجاله سویا با 2و6صدم درصد و ذرت دامی با 2و7صدم درصد اختصاص داشته است. 
 
بنابراین گزارش ایران بیشترین مزیت را برای توسعه محصولات کشاورزی در منطقه دارد و سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد ( فائو) ثبت کرده که ایران سرزمین کشاورزی است. 
 
خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی حداقل استعدادهای این بخش است و باید برای راهبری بازار محصولات کشاورزی منطقه به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس برنامه ریزی کینم و 25 درصد اشنغال در اقتصاد کشاورزی است. 
 
از 17 اقلیم کشاورزی جهان ، ایران میزبان 11 اقلیم است و امسال بیش از 3 و نیم میلیون تن سیب درختی تولید می شود. 
 
از تولید محصولات کشاورزی ایران در جهان سالم ترین است و در تولید ارگانیک حرف های زیادی برای گفتن داریم.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , کشاورزي , باغباني ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صادرات بخش کشاورزی تا 9 میلیارد دلار افزایش می یابد ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۰ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: