مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4549     

صادرات بیش از یک میلیون تن گوشت مرغ و پای مرغ از دلیجان

ایرنا
رییس شبکه دامپزشکی دلیجان گفت: یک میلیون و 225 هزار کیلوگرم گوشت و پای مرغ در سه ما نخست امسال با نظارت دامپزشکی این شهرستان به خارج از کشور صادر شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۹ تير ساعت 12:29
محمدرضا جوانمرد جوآبادی افزود: از این میزان صادرات یک میلیون و 100 هزار کیلوگرم گوشت مرغ و بقیه پای مرغ است که به کشور های عراق و ویتنام صادر شده است.
وی ادامه داد: این شهرستان با افزایش 40 درصدی صادرات گوشت مرغ نسبت به مدت مشابه پارسال رتبه نخست صادرات را در این حوزه به خود اختصاص داده است.
رییس شبکه دامپزشکی دلیجان از کسب استانداردها بین المللی صادرات گوشت مرغ به کشور روسیه توسط کشتارگاه درنا مرغ این شهرستان در سال جاری خبرداد.
جوانمرد جوآبادی گفت: کسب استانداردها بین المللی صادرات گوشت سفید توسط این کشتارگاه، افزایش صادرات، اشتغالزایی و ارز آوری هرچه بیشتر برای این شهرستان فراهم می شود. 
مدیر عامل شرکت درنا مرغ دلیجان نیز گفت: این میزان صادرات گوشت مرغ و پای مرغ ازدلیجان به خارج از کشور دو میلیون و 378 هزار دلار ارز آوری برای استان مرکزی و کشور به همراه داشته است.
ناصر بیگی افزود: شرکت گروه درنای دلیجان تنها شرکت گوشت سفید استان مرکزی با 15 شرکت زیر مجموعه است که به بازار روسیه دسترسی دارد و اجازه ورود به فدراسیون این کشور را پیدا کرده است.
مدیر عامل شرکت درنا مرغ دلیجانپیش بینی کرد: با کسب استانداردهای بین المللی صادرات مرغ توسط این شرکت و دسترسی به بازار روسیه تا پایان سال میزان صادرات گوشت سفید و پای مرغ از این شهرستان به خارج از کشور به ترتیب به هشت و چهار هزار تن افزایش می یابد.
بیگی گفت: صادرات این محصولات باعث ارز آوری، افزایش ارزش افزوده، کاهش ضایعات و امکان بهره برداری بهینه از مرغ کشتار شده در منطقه دلیجان شده است. 
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی استان مرکزی به ارزش غذایی و خوراکی پای مرغ هم اشاره کرد و گفت: عصاره پای مرغ، مملو از ویتامین D، ویتامین A، کلسیم و فسفر است. 
شهرستان دلیجان دارای 53 واحد مرغداری و دو کشتارگاه مرغ و طیور است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , گوشت مرغ , پای مرغ , دلیجان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: