مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3578     

صادرات بیش از 45 هزار تن مرغ در سال گذشته

موج
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال گذشته 45 هزار و 500 تن طیور صادر کرده ایم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۵ آبان ساعت 14:57

 حسن رکنی در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، فرآورده‌های لبنی و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران افزود: برای صادرات مرغ، قدم‌های مؤثری برداشته شده و در جهت کاهش هزینه تولید، در حرکت هستیم.

وی با تشکر از تمامی تولیدکنندگان برای افزایش مناسب گوشت مرغ در کشور خاطرنشان کرد: طی یک سال گذشته، بهترین شرایط برای مصرف‌کنندگان مرغ فراهم شد، اما؛ معتقدم که قیمت عرضه‌شده گوشت مرغ برای تولیدکنندگان مناسب نبوده است و استمرار این روند باعث ضرر و زیان آنها خواهد شد.
رکنی ادامه داد: تولید و عرضه باید توازن منطقی داشته باشد تا تولیدکننده متحمل ضرر و زیان نشود.
وی اظهار داشت: در سال گذشته 45 هزار و 500 تن طیور صادر کردیم که امسال با افزایش 20 درصدی نسبت به سال گذشته روبه‌رو خواهیم بود.
رکنی همچنین گفت: دولت کمک می‌کند که افزایش محصول تولیدکنندگان صادر تا توازن تولید حفظ شود.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی درباره استاندارد نبودن وزن مرغ‌های تولیدشده در کشور در مقایسه با سایر کشورها گفت: هرچه مرغ‌ها در وزن پایین‌تر کشته شوند، مناسب‌تر بوده و کشورهای همسایه نیز رقبت بیشتری برای خریداری این نوع محصولات دارند، بنابراین به تولیدکنندگان زنجیره یادآوری می‌کنیم که برای آنکه تمامی محصولاتشان قابلیت صادرات داشته باشد، نسبت به کشتار مرغ‌ها در وزن مناسب اقدام کنند.
وی تصریح کرد: 10 کشور همسایه که مخاطب خاص ما هستند، مرغ و تخم‌مرغ در وزن‌های مناسب را خواهانند.
رکنی به کشور روسیه به‌عنوان بازاری جدید اشاره کرد و یادآور شد: روسیه به مخاطبان صادراتی ما پیوسته و امید می‌رود که بخش صادرات را بتوانیم بیشتر در این موضع تقویت کنیم.
وی تأکید کرد: تولیدکنندگان را در تمامی مراحل زنجیره تولید تنها نخواهیم گذاشت و برای افزایش منطقی تولید، در کنار آنها خواهیم ماند.
مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در گفت: تا امروز 120 هزار تن گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و ذخیره‌سازی شده است. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
123
ردیفتیترتاریخ
1 توقف صادرات مرغ وتخم مرغ بدلیل آنفلوانزا/تخم‌مرغ نیم‌پز نخورید ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۵ آذر
2 ایران در ردیف کشورهای منطقه در صادرات مرغ و تخم مرغ قرار گرفت ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۷ آبان
3 دلایل افزایش 20 درصدی قیمت گوشت قرمز/پرداخت بلافاصله پول خرید تضمینی جو و ذرت/ صادرات 200 هزار تن مرغ مازاد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۶ آبان
4 تراز تجاری محصولات پروتئینی با 178 میلیون دلار صادرات در بهار مثبت شد ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۵ مرداد
5 خودکفایی در تولید گوشت/ افزایش صادرات مرغ و تخم‌مرغ ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۴ فروردين
6 صادرات 8 هزار تنی مرغ از قائم‌شهر به خارج کشور ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۵ اسفند
7 ارزش صادرات مرغ و تخم مرغ در 9 ماهه امسال 20 درصد افزایش یافت ۱۳۹۴ چهارشنبه ۷ بهمن
8 صادرات مرغ به روسیه مجوز گرفت ۱۳۹۴ پنج شنبه ۳ دي
9 حذف 2.5 میلیون قطعه مرغ پایان دوره تخم‌مرغ را گران کرد/ صادرات کاهش یافت ۱۳۹۴ شنبه ۲۳ آبان
10 صادرات ماهیانه مرغ به 7 هزار تن رسید ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۷ مهر
11 صادرات ماهیانه مرغ به ۶ هزار تن رسید/ ۲۵ هزار تن مازاد تولید ۱۳۹۴ شنبه ۲۵ مهر
12 صادرات مرغ و لبنیات به روسیه تایید شد ۱۳۹۴ سه شنبه ۷ مهر
13 هدف‌گذاری صادرات 200 هزار تنی مرغ و تخم‌مرغ/ 20 هزار تن مرغ صادر شد ۱۳۹۴ شنبه ۲۸ شهريور
14 صادرات 48 هزار تن مرغ منجمد از استان مرکزی به خارج از کشور ۱۳۹۴ شنبه ۲۱ شهريور
15 هدف گذاری صادرات 200 هزار تنی مرغ و تخم مرغ ۱۳۹۴ دوشنبه ۹ شهريور
16 صادرات گوشت مرغ به عراق دردست پیگیری/وضعیت مناسب بازار مرغ در پی ثبات نرخ نهاده ها ۱۳۹۴ شنبه ۳۱ مرداد
17 صادرات 150 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ مرداد
18 صادرات مرغ تا ۳ روز آینده از سرگرفته می‌شود ۱۳۹۴ شنبه ۱۷ مرداد
19 لغو ممنوعیت صادرات مرغ و تخم‌مرغ به عراق ۱۳۹۴ جمعه ۱۶ مرداد
20 کاهش قیمت مرغ بعد از عید فطر/ آنفلوآنزا صادرات مرغ زنده به افغانستان را متوقف کرد ۱۳۹۴ يکشنبه ۲۱ تير
123


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: