10:28 عصر | ۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4947     
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران:

صادرات تخم‌مرغ به عراق و افغانستان متوقف شد

فارس
رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار گفت: به دلیل برگزاری مراسم اربعین حسینی واردات تخم‌مرغ توسط گمرک عراق بطور موقت از امروز متوقف شده، ضمن اینکه در چند روز اخیر واردات تخم‌مرغ به افغانستان هم متوقف شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۳۰ آبان ساعت 15:19

ناصر نبی‌پور شیری رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، گفت: هر ساله به دلیل مسائل امنیتی و تعطیلی بازار و برخی مراکز اداری کشور عراق از چند روز قبل و بعد از برپایی مراسم اربعین حسینی، واردات تخم‌مرغ به این کشور متوقف می‌شود.

وی با بیان اینکه گمرک عراق از امروز واردات تخم‌مرغ به کشورش را ممنوع کرده است، افزود: ظاهرا به دلیل مسائل امنیتی گمرک عراق امسال زودتر اقدام به توقف واردات به کشورش کرده، بطوریکه از امروز واردات تخم‌مرغ به این کشور متوقف شد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذاری استان تهران تصریح کرد: پیش از این بطور متوسط روزانه حدود 400 الی 500 تن تخم‌مرغ به عراق و افغانستان صادر می‌شد که حدود 300 تن از آن به عراق صادر می‌شد.

نبی‌پور شیری بیان داشت: علاوه بر توقف صادرات تخم‌مرغ به عراق در چند روز اخیر صادرات تخم‌مرغ به افغانستان هم متوقف شده است.

وی دلیل توقف صادرات تخم مرغ به افغانستان را قیمت این محصول عنوان کرد و افزود: هند و پاکستان با قیمت کمتری تخم‌مرغ به افغانستان صادر می‌کنند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران تصریح کرد: در آبان‌ماه در مجموع 1760 تن تخم مرغ به افغانستان صادر شده است.

نبی‌پور گفت: کل صادرات تخم‌مرغ در آبان ماه حدود 10 هزار تن بوده، که از این رقم حدود 7500 تن به عراق، 1760 تن افغانستان، 21 تن تاجیکستان، 650 تن ترکمنستان و 60 تن آذربایجان صادر شده است.

وی بیان داشت: چهارشنبه هفته گذشته قیمت هر کیلو تخم‌مرغ در مرز عراق 4300 تومان بوده در حالی که قیمت تمام شده هر کیلو تخم‌مرغ بیش از 3800 تومان است و با احتساب کرایه حمل و نقل و بسته‌بندی قیمت تخم‌مرغ بیش از 4300 تومان برای صادرکننده تمام می‌شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , تخم‌مرغ , عراق , افغانستان ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صادرات تخم‌مرغ به عراق و افغانستان متوقف شد ۱۳۹۴ شنبه ۳۰ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: