2:22 عصر | ۱۳۹۸ پنج شنبه ۵ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3021     
رئیس هیات مدیره مرغداران مرغ تخم‌گذار

صادرات تخم‌مرغ به عراق متوقف شد

ایلنا
رئیس هیات مدیره مرغداران مرغ تخم‌گذار از توقف صادرات تخم‌مرغ به عراق خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۴ تير ساعت 12:17

 ناصر نبی‌پور رئیس هیات مدیره مرغداران مرغ تخم‌گذار با اشاره به ضرر و زیان مرغداران مرغ تخم‌گذار اظهار داشت: قیمت تخم‌مرغ بسیار پایین آمده و با نرخی که دولت اعلام کرده 1200 تومان فاصله دارد.

وی افزود: در حال حاضر هر کیلو تخم‌مرغ 3200 تومان به فروش می رسد این در حالی است که نرخ اعلام شده از سوی دولت هر کیلو 4050 تومان است.

وی با انتقاد از افزایش تولید تخم‌مرغ در کشور گفت: تا زمانی که بحث صادرات این کالا رونق نگیرد تولید این محصول به صرفه نخواهد بود.

نبی‌پور با اعلام این خبر که صادرات تخم‌مرغ به عراق طی روزهای گذشته متوقف شده است گفت:در ماه‌های گذشته صادرات تخم‌مرغ در این کشور مطلوب بود اما با هجوم داعش و جنگ در عراق صادرات طی چند روز گذشته متوقف شده است.

وی در پاسخ به این پرسش  که چرا عرضه تخم‌مرغ در بورس موفق نبود گفت: بورس کشور به سمت واسطه‌گری و دلال‌بازی حرکت کرده و به دلیل اینکه قیمت در بازار آزاد و بورس اختلاف زیادی دارد عرضه این محصول موفقیت‌آمیز نبود و تا زمانی که راهکار و برنامه‌ریزی درستی در این زمینه صورت نگیرد وضعیت به همین منوال خواهد بود.

وی در خاتمه با بیان اینکه بازار در دست تشکل‌ها نیست گفت: اگر دولت اختیاراتی به تشکل‌ها می داد وضعیت بازار بهبود پیدا می‌کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , تخم‌مرغ , عراق ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: