2:22 عصر | ۱۳۹۸ پنج شنبه ۵ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3695     

صادرات تخم‌مرغ به عراق نصف شد/ افزایش هزینه‌های تمام شده صادرات

باشگاه خبرنگاران
طلاکش گفت: تخم‌مرغ در بازار عراق بسیار پایین است و با توجه به اینکه هزینه‌های تمام شده این محصول در کشور ما کیلویی ۳۰۰ و حتی ۴۰۰ تومان تمام می‌شود، این مسئله باعث شد صادرات تخم‌مرغ به عراق نصف شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۲۴ آبان ساعت 15:25

 فرزاد طلاکش دبیر ستاد کشوری ترویج تخم‌مرغ اظهار داشت: اوکراین و ترکیه به دلیل اینکه صادرکنندگان دارای مشوق‌های صادراتی هستند، توانسته‌اند بازار عراق را تسخیر کرده و ما از این دو کشور در این بخش عقب بمانیم.  

 
وی در ادامه افزود: متاسفانه در بخش روسیه وضعیت ما شبیه به عراق است و اگر شرایط پروتکل بهداشتی بین دو کشور تسهیل شود، به دلیل عدم پرداخت مشوق‌های صادراتی این کشور برای ما دارای مزیت صادراتی نیست.  
 
دبیر ستاد ترویج تخم مرغ کشور با بیان اینکه وضعیت عرضه بر تقاضا محصول تخم مرغ در آستانه بحران است، تصریح کرد: خود مسئولان ذیربط نیز به این امر واقف هستند و بار‌ها به مسئله صادرات تخم مرغ و مرغ تاکید کرده‌اند، اما متاسفانه بحث مشوق‌ها همچنان کمرنگ است.  
 
وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر اتاق‌های بازرگانی ایران و تهران به دلیل عدم تجربه در بخش کشاورزی هنوز نتوانسته‌اند در بخش صادرات مرغ و تخم مرغ ورود پیدا کنند.  
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: