مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3214     
بررسی قیمت دام و گوشت در 6 ماه اخیر

صادرات دام و ابهام گرانی گوشت در بازار

ایسنا
در حالی که پس از آزاد شدن صادرات دام زنده برخی کارشناسان معتقد به افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل کمبود احتمالی در ایام پرمصرف مانند عید قربان هستند وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: این صادرات به دلیل مازاد تولید و ذخایر موجود در داخل است و باعث گرانی گوشت نمی‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۱۰ شهريور ساعت 14:58

  دامداران از سال گذشته نسبت به عدم فروش مناسب محصولشان معترض بودند و همواره اعلام می‌کردند که دام زنده آن قدر روی دستشان می‌ماند که دیگر کشتارگاه به دلیل افزایش بیش از حد وزن، آن را برای کشتار قبول نمی‌کند.

 
از طرف دیگر نیز نه تنها آن‌ها نمی‌توانستند محصول خود را صادر کنند بلکه واردات گوشت طی سال‌های گذشته همچنان از برزیل و دیگر کشورها ادامه داشت.
 
گرچه بالا بودن قیمت گوشت قرمز و بازار ناعادلانه آن همواره مورد اعتراض مصرف‌کنندگان بوده و طی سال‌های اخیر باعث شده رفتار متقاضیان نسبت به انتخاب محصولات پروتئینی تغییر کند و ذائقه خود را به سمت مصرف دیگر انواع گوشت مانند مرغ، بوقلمون و ... سوق دهد اما هیچ گاه این فاصله قیمت تولید دام زنده پرواری سبک و سنگین تا بازار گوشت قرمز به جیب دامداران نرفت چراکه همواره قیمت هر کیلوگرم دام زنده در دامداری 10 تا 11 هزار تومان برای دامدار تمام می‌شد و قیمت گوشت قرمز در بازار 30 تا 35 هزار تومان.
 
از سال گذشته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردند که قصد آزادسازی صادرات دام زنده را با هدف جلوگیری از زیان دامداران و افزایش انگیزه آن‌ها برای ادامه تولید دارند و بالاخره امسال از ماه‌های گذشته صادرات دام زنده سنگین و طی 10 روز گذشته صادرات دام زنده سبک با اعمال شرایط قرنطینه‌ای و بهداشتی آزاد شد.
 
اما این تصمیم وزارت جهاد کشاورزی باعث واکنش برخی کارشناسان و اعلام نگرانی‌ها نسبت به افزایش قیمت گوشت در بازار شد چرا که علی اصغر ملکی، رییس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران اظهار کرد: در مهر ماه که عید قربان را پیش رو داریم و از پرمصرف‌ترین ایام برای گوشت قرمز است اگر مجوز خروج دام بدون کارشناسی و نیازهای داخلی صورت بگیرد با نوسان قیمت گوشت مواجه خواهیم شد.
 
اما حسن رکنی، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی نیز دراین باره به ایسنا گفت: با توجه به مازاد تولید بر مصرف گوشت قرمز، صادرات دام زنده سبک و سنگین آسیبی به بازار داخلی این محصول نمی‌زند و باعث افزایش قیمت آن نمی‌شود.
 
وی افزود:‌ با توجه به این که تقریبا در تولید داخلی گوشت قرمز مازاد وجود دارد و شرایط به گونه‌ای است که کشش بازار برای تقاضای گوشت قرمز کم است اگر برنامه‌ای برای مازاد موجود تدوین و اجرا نشود تولیدکنندگان با مشکل جدی مواجه می‌شوند.
 
به گفته رکنی همان گونه که طی شش ماه گذشته صادرات دام زنده سنگین آزاد شد و هیچ مشکلی در بازار داخلی به وجود نیامد به نظر نمی‌رسد صادرات دام زنده سبک باعث نوسانات قیمت گوشت قرمز در بازار داخلی شود.
 
البته گزارش‌های خبرنگار ایسنا از بازار گوشت قرمز نیز حاکی از این است که طی شش ماهه گذشته تاکنون نوسانات جدی در بازار گوشت قرمز بوجود نیامده و قیمت این محصول در بازار مصرف بین 30 تا 33 هزار تومان متغیر بوده است چرا که دام زنده پرواری که اجازه صادرات پیدا می کند نه تنها تحت شرایط قرنطینه‌ای و نیازسنجی‌های خاص صورت می گیرد بلکه این صادرات همان دام زنده پروار شده‌ای است که ماه‌ها روی دست دامداران باقی مانده و کسی آن را از تولیدکننده نمی‌خرد که دلالان هم به کمین نشسته‌اند تا دامدار مجبور شود دام خود را به کمتر از نصف قیمت به او بفروشد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات دام , گرانی , گوشت , بازار ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صادرات دام و ابهام گرانی گوشت در بازار ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۰ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: