3:24 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6350     

صادرات دام ربطی به گرانی گوشت ندارد

در حالی که وزارت صنعت، معدن و تجارت و تشکل‌های بخش خصوصی معتقدند که صادرات بی رویه دام زنده یکی از عوامل گرانی گوشت قرمز در بازار و نوسان آن بوده است، معاون وزیر جهاد کشاورزی معتقد است که صادرات دام زنده کمتر از دو درصد تولید داخلی بوده و ربطی به گرانی این محصول ندارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ جمعه ۲۸ آبان ساعت 10:51

به گزارش ایسنا، چندی پیش و در پی نوسانات قیمت گوشت قرمز، بین مسئولان مانند وزارت صنعت، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و تشکل‌های بخش خصوصی با وزارت جهاد کشاورزی اختلاف نظری به وجود آمد که وزارت صنعت و تشکل‌های بخش خصوصی معتقدند که صادرات بی رویه دام زنده که طی سال‌های اخیر با حمایت وزارت جهاد کشاورزی افزایش پیدا کرده آمار گرانی و نوسان قیمت گوشت قرمز بوده است اما مسئولان وزارت جهاد کشاورزی بر خلاق این اظهار نظر اعتقاد داشتند که دلالان گرانی گوشت قرمز را رقم زده‌اند، نه صادرات ناچیز دام زنده!

در این زمینه حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که حضور در بازارهای خارجی و صادراتی نه تنها نقطه ضعف نیست بلکه یک قدرت است و اگر بتوانیم با مزیت قیمتی به این بازار ورود کنیم قدرت بیشتری کسب خواهیم کرد اما صادرات دام زنده علی‌رغم داشتن پتانسیل سه میلیون راسی در سال، نهایتا به یک میلیون راس می‌رسد که کم‌تر از دو درصد تولید ۶۰ میلیون راسی دام سبک در هر سال است؛ بنابراین تاثیری روی قیمت گوشت قرمز نخواهد داشت.

وی افزود: گرچه صادرات دام زنده تاثیری در قیمت گوشت قرمز ندارد اما در کنار این صادرات برای تنظیم بازار گوشت قرمز، مرزها را به روی واردات گوشت قرمز نبسته‌ایم و امکان واردات در کنار صادرات وجود دارد. به گونه‌ای که برای تامین مابقی نیاز سبد غذایی مردم در زمینه گوشت قرمز امکان واردات و تامین گوشت گرم از کشورهایی مانند ارمنستان آذربایجان و غیره با مجوز سازمان دام‌پزشکی فراهم شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:  در تولید گوشت قرمز هیچ مشکلی موجود ندارد و اگر در برخی از مقاطع زمانی نوسان قیمت به وجود می‌آید ناشی از تحریک تقاضا به دلیل مناسبت‌هایی مانند محرم و افزایش مصرف است که ارتباطی به تولیدکنندگان نیز ندارد.

رکنی با بیان اینکه تا کنون بیش ۸۵۰ هزار راس دام زنده صادرشده است، گفت: سیاست ما در بازار که در زمینه محصولات زراعی و باغی کاملا موفق آمیز اجرا شده و می‌شود، چندان نمی‌تواند درحوزه محصولات دامی و پروتئینی موفق باشد. چرا که در بیشتر محصولات مانند مرغ، تخم مرغ و غیره جزو کشورهای صادرکننده هستیم و تنها در گوشت قرمز به واردات جزئی نیازمندیم اما به مردم توصیه می‌شود که در مقاطع زمانی که مانند ایام محرم نیاز به مصرف بیشتری گوشت قرمز دارند از ذخایر منجمد گوشت قرمز که دارای شاخص‌های کیفی و بهداشتی بالایی است، استفاده کنند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات دام , گرانی , گوشت ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صادرات دام ربطی به گرانی گوشت ندارد ۱۳۹۵ جمعه ۲۸ آبان
2 صادرات دام و ابهام گرانی گوشت در بازار ۱۳۹۳ دوشنبه ۱۰ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: