مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4036     

صادرات محصولات پروتئینی به روسیه در آستانه توافق

ایسنا
معاون وزیر جهاد کشاورزی از توزیع استانی اعتبارات یارانه شیر تا هفته آینده خبر داد و گفت: صادرات انواع محصولات پروتئینی به روسیه روند رو به پیشرفتی را پشت سر گذاشته و به نظر می‌رسد امسال بخشی از این محصولات به روسیه صادر شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۶ دي ساعت 11:47

 حسن رکنی اظهار کرد: پیش از این یک هیات روسی به عنوان گروه اولیه بازدیدکننده از برخی صنایع تبدیلی و فرآوری پروتئینی بازدید داشتند و مقرر شد گروه تکمیلی برای بازدید نهایی نیز به ایران بیایند که امیدواریم با توجه به روند رو به پیشرفت کنونی، صادرات محصولات پروتئینی به روسیه از امسال آغاز شود.

 
وی افزود: برای صادرات محصولات پروتئینی به روسیه، قابلیت صاردات مرغ و انواع فرآورده‌های آن، لبنیات و فرآورده‌های لبنی و تخم مرغ به این کشور وجود دارد که به نظر می رسد در صورت توافق با طرف روسی صادرات از طریق آستاراخان قابل انجام است.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: هر شرکتی که بخواهد در لیست صادرکنندگان محصولات پروتئینی به روسیه قرار گیرد باید براساس پروتکل‌های بهداشتی این دو کشور محصولات خود را تولید کند که البته در این زمینه شرکت‌های تولیدکننده محصولات پروتئینی استانداردهای قابل قبولی دارند.
 
رکنی اعلام کرد: با توجه به اینکه برخی دستورالعمل‌ها و ضابطه‌های مورد نیاز تعریف شده و استان‌ها براساس آن تعداد تولیدکنندگان و میزان شیر تحویل داده شده آن ها به کارخانه‌ها را، تهیه کرده‌اند به نظر می‌رسد تا هفته‌ آینده توزیع استانی اعتبارات یارانه شیر آغاز و پرداخت این یارانه به دامداران به زودی انجام شود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , محصولات پروتئینی , روسیه , توافق ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: