مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4433     

صادرات 60هزار تنی گوشت و مرغ به کشورهای منطقه

مدیرعامل اتحادیه سراسری پرورش مرغ گوشتی گفت: 60 هزار تن گوشت مرغ به کشورهای منطقه صادر شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ جمعه ۱۴ فروردين ساعت 10:46

 به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران،سال گذشته تنها سالی بود که کشورهیچ واردات گوشت مرغی نداشته است.وزارت جهاد وزارت جهاد کشاورزی برای جلوگیری از روند افزایش قیمت شرکت پشتیبانی امور دام را موظف کرد مازاد تولید را از مرغداران با قیمت پایه هر کیلو 7 هزار تومان خریداری و ذخیره سازی کند. 

 
مدیرعامل اتحادیه سراسری پرورش مرغ گوشتی گفت: بازار گوشت مرغ در سال گذشته متعادل بوده است و منافع مصرف کننده و تولید کننده را تأمین می شود و توزیع مرغ منجمد با رعایت کف قیمت بوده آسیبی متوجه تولید کنندگان نشده است. 
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری پرورش دهندگان مرغ گوشتی درباره تأثیر کاهش جوجه ریزی در مرغداری ها بر بازار افزود: کاهش جوجه ریزی در واحدهای پرورش مرغ تدبیری بود که مسئولان اتحادیه های مرغداری با مشورت وزارت جهاد کشاورزی به منظور کاهش ضرر و زیان مرغداران و مدیریت مازاد تولید اجرا کردند. 
 
وی افزود: ماهانه 15 هزار تن مازاد تولید گوشت مرغ داشتیم که با اجرای طرح مدیریت تولید دیگر 15 هزار تن مازاد تولید نداریم و میزان تولید متناسب با نیاز بازار تنظیم شده است. 
 
مدیرعامل اتحادیه سراسری پرورش دهندگان مرغ گوشتی صادرات را بهترین راهکار مدیریت بازار گوشت مرغ دانست و از اختصاص 50 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی دولت برای رونق صادرات گوشت مرغ خبر داد. 
 
دارابی گفت: این تسهیلات برای صادرات 100 هزار تن گوشت مرغ مازاد بر نیاز در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد. قرار است دولت به ازای صادرات هر کیلوگرم گوشت مرغ 500 تومان مشوق صادراتی پرداخت کند. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , گوشت , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 رشد دو برابری صادرات گوشت مرغ منجمد از استان خراسان جنوبی به افغانستان ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۰ مرداد
2 صادرات 60هزار تنی گوشت و مرغ به کشورهای منطقه ۱۳۹۴ جمعه ۱۴ فروردين
3 پیش بینی صادرات 100 هزارتن گوشت مرغ طی سال آینده ۱۳۹۳ دوشنبه ۴ اسفند
4 ایران امکان صادرات گوشت مرغ تازه را دارد ۱۳۹۳ شنبه ۲۶ مهر
5 صادرات 40 هزار تنی گوشت مرغ در سال جاری ۱۳۹۳ دوشنبه ۱ ارديبهشت
6 افزایش تولید و صادرات گوشت مرغ با ایجاد شرکت های زنجیره ای ۱۳۹۲ شنبه ۱۰ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: