مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4743     
از ابتدای سال

صادرات 150 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ

ایسنا
مدیرکل بهبود تغذیه و جایگاه دام وزرات جهاد کشاورزی گفت: امسال 150 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ و550 هزار تن لبنیات صادر شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۲۶ مرداد ساعت 11:30

 صارمی در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی و دهمین نمایشگاه صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات اظهارکرد: در بخش دام و طیور علاوه بر تامین امنیت غذایی و حجم عمده‌ای از محصولات غذایی جامعه زمینه صادرات این محصولات فراهم شده است.

 
وی تصریح کرد: همچنین 550 هزار تن انواع محصولات لبنی درسال‌جاری به خارج از کشور صادر شده است.
 
وی با اشاره به پتانسیل‌های بالای کشور در بخش دام و طیور عنوان کرد: پتانسیل‌های بالایی در بخش دام و طیور کشور وجود دارد که با تولید و توسعه مناسب این بخش می‌توان ضمن حفظ بالاترین سرانه، تامین کننده صادرات این محصولات هم باشیم.
 
صارمی با بیان اینکه سال گذشته هشت میلیون و 800 هزار تن شیر در کشور تولید شد، خاطرنشان کرد: در سال گذشته دو میلیون تن شیر،920 هزار تن تخم‌مرغ،780 هزار تن گوشت قرمز و 78هزار تن عسل در کشور تولید شد.
 
مدیرکل بهبود تغذیه و جایگاه دام وزرات جهاد کشاورزی تاکید کرد: بیش از 70 درصد هزینه‌های تولید بر عهده واحدهای تولیدی دام و طیور است.
 
وی بیان کرد: اگر روش‌های صحیحی برای بهبود راندمان و تغذیه نداشته باشیم نمی‌توانیم بهبود تولید داشته باشیم.
 
وی یادآور شد: سال گذشته در تولید 12 میلیون تن انواع محصولات لبنی،71 میلیون تن خوراک در بخش دام و طیور مصرف شد که 34 هزار میلیارد تومان هزینه داشت.
 
صارمی با تاکید بر استفاده از نتایج طرح‌های تحقیقاتی در واحدهای تولیدی، اظهارکرد: طرحی در خصوص بهبود راندمان خوراک در دامداری‌های روستایی پیش‌بینی شده که به مراحل پایانی رسیده است و در برنامه ششم توسعه درنظرگرفته خواهد شد.
 
وی با اشاره به استفاده از علوفه جایگزین در تغذیه دام، عنوان کرد:با همکاری سازمان تحقیقات و معاونت زراعت و ترویج وزارت جهادکشاورزی طرح استفاده از علوفه جایگزین با نیاز آبی کم و راندمان بالا در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های وزرات جهاد کشاورزی و اقدامات خوب پشتیبانی امور دام ذخیره‌سازی مناسبی از نهادها به‌خوبی صورت گرفت؛ سال گذشته نهاده‌های وارداتی کمترین نوسان را داشتند که امسال نیز همین سیاست وجود دارد.
 
مدیرکل بهبود تغذیه و جایگاه دام وزرات جهاد کشاورزی اظهارکرد: درسال گذشته 571 کارخانه فرآوری و تولید خوراک دام سالم در کشور با ظرفیت 17 میلیون تن توانست هفت میلیون تن خوراک دام تولید کند که نسبت به سال ما قبل خود 20 درصد افزایش داشته است.
 
صارمی تصریح کرد: 43 هزار فاکتور آزمایشی برای کنترل کیفی نهاده‌ها به‌منظور آنالیز دقیق محصولات انجام گرفته است و در حال حاضر در حال تدوین دستورالعمل کنترل کیفی خوراک برای حفظ سلامت و ارتقاء کمی و کیفی تولیدات تدوین کنیم و در آینده نزدیک با ظرفیت‌های مناسب خوراک با کیفیت تولید کنیم تا از عرضه نهاده‌های خام جلوگیری شود.
 
وی ادامه داد: در استان همدان 485 هزار تن انواع محصولات دامی با 4.5 درصد ظرفیت تولیدی کشور تولید می‌شود.
 
مدیرکل بهبود تغذیه و جایگاه دام وزرات جهاد کشاورزی در پایان یادآور شد: در سال گذشته بیش از90 کارخانه تولید مکمل‌های ویتامینی و معدنی 124 هزار تن تولید داشته که نسبت به سال 1392 نیز هفت درصد افزایش داشته است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , مرغ , تخم‌مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: