مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3507     
از ابتدای امسال تاکنون صورت گرفت

صادرات یک هزار تن گوشت مرغ از اصفهان به کشورهای همسایه

فارس
مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک هزار تن گوشت مرغ به ارزش 2 میلیارد دلار از استان اصفهان به کشورهای همسایه صادر شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۳ مهر ساعت 15:46

 علی‌اکبر نجفی با بیان اینکه استان اصفهان بالاترین ظرفیت را در تولید گوشت مرغ دارد، اظهار کرد: این امر سبب شده تا افزایش صادرات گوشت مرغ در دستور کار جهادکشاورزی استان قرار بگیرد.

 
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک‌هزار تن گوشت مرغ به ارزش دو میلیارد دلار از استان اصفهان به کشورهای همسایه صادر شده است و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش‌بینی می‌شود این میزان تا پایان سال به 10 هزار تن افزایش یابد.
 
مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه بالغ بر 30 درصد گوشت مرغ تولید مازاد مصرف است، تصریح کرد: سالیانه نزدیک به 160 هزار تن گوشت مرغ در استان اصفهان تولید می‌شود که مقام نخست در کشور را به خود اختصاص داده است.
 
وی اضافه کرد: 30 درصد این تولید مازاد مصرف بوده که با خرید تضمینی توسط اداره پشتیبانی دام جمع‌آوری می‌شود و در حال حاضر نیز 18 هزار تن گوشت مرغ منجمد در سردخانه‌های این شرکت ذخیره شده است.
 
نجفی با تاکید بر این موضوع که ارتقای کیفیت و استانداردسازی تولیدات از سیاست‌های مهم سازمان جهادکشاورزی استان است، تاکید کرد: این امر از طریق یکپارچه‌سازی تولید با همکاری دستگاه‌های مربوطه انجام می‌شود که برنامه‌هایی در زمینه کاهش دوره پرورش و اندازه مرغ‌های تولیدی، بهبود ضریب تبدیل و رعایت حد مجازهای دارویی با هدف افزایش سلامت مصرف‌کنندگان و افزایش امکان صادرات در دستور کار قرار دارد.
 
وی گفت: به منظور یکپارچه‌سازی تولید مرغ در استان، ایجاد چند شرکت زنجیره‌ای برای تولید گوشت مرغ در دست اقدام است.
 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , گوشت مرغ , اصفهان , کشورهای همسایه ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صادرات یک هزار تن گوشت مرغ از اصفهان به کشورهای همسایه ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۳ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: