مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4347     

صادرات گوشت مرغ به کشورهای آفریقایی

عضو انجمن تولید کنندگان تخم مرغ کشور گفت: نخستین محموله گوشت مرغ به کشورهای آفریقایی صادر شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۳ اسفند ساعت 16:11

 به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ، رسول زاده در جلسه بررسی وضع بازار صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ با اشاره به اینکه برند سازی شرط اول ارتقای کیفیت، بهداشت ، سلامت و افزایش تولید است افزود‌: تولید کنندگان تخم مرغ برای ایجاد تعادل در بازار محصول گوشت مرغ و تخم مرغ و برای حضور در بازارهای منطقه ای و جهانی و رقابت در این عرصه برند تعاونی وطن ایرانیان را به عنوان اولین تعاونی تخصصی در عرصه صادرات ایجاد کرد .
وی گفت: این تعاونی موفق شد 80 تن گوشت مرغ های تخم گذار را که معمولا پس از 18 ماه به منظور بازسازی خط تولید تخم مرغ روانه کشتار گاه می شود به جای تبدیل به خمیر مرغ با رعایت ملاحظات و استانداردهای بهداشتی با برند تعاونی وطن ایرانیان به بازارهای جهانی صادر کند.
عضو انجمن تولید کنندگان تخم مرغ کشور همچنین از صادرات 17 کانتینر 40 فوتی تخم مرغ به کشورهای منطقه خبر داد و گفت: با صادرات 10 درصد از 950 هزار تن تخم مرغ به بازارهای منطقه ای و جهانی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده ثبات و پایداری تولید را نیز داخل کشور ایجاد می کنیم .
رسول زاده بر اصلاح روش های مدیریت تولید در صنعت طیور کشور تاکید کرد و گفت : ایجاد شبکه کامل تولید تا توزیع در یک واحد صنعتی امری ضروری است یک واحد تولیدی امروز باید بیشتر نیازهای خط تولید خود را تامین کند تا هزینه تمام شده و کیفیت محصول مدیریت شود.
وی افزود: با مدیریت و نظارت کامل بر چگونگی توزیع و عرضه محصول به بازار دست سودجویان کوتاه می شود و قیمت برای مصرف کننده و تولید کننده عادلانه خواهد بود و دیگر سود تولید به جیب آنها نخواهد رفت .
عضو انجمن تولید کنندگان تخم مرغ کشور ورود تعاونی ها و اتحادیه های تخصصی در زمینه طیور را در بخش واردات نهاده ها اقدام مثبتی دانست و گفت:‌ هم اکنون اتحادیه و تشکل های صنفی با واردات نهاده های مورد نیاز 40 درصد سهم واردات را در اختیار دارند و به این ترتیب می توانند هزینه های تولید را مدیریت کنند تا در بازارهای داخلی و خارجی به لحاظ قیمت تمام شده و کیفیت رقابت کنند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , گوشت مرغ , کشورهاي آفريقايي ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صادرات گوشت مرغ به کشورهای آفریقایی ۱۳۹۳ يکشنبه ۳ اسفند


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: