مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1575     

صدای خرد شدن استخوان ها؛یارانه شیر دوباره برقرار شود

ایرنا
مشاور مدیرعامل صنایع شیر کشور با اشاره به تاثیر شیربرسلامت استخوان ها گفت:مسوولان مربوط باید صدای خرد شدن استخوان مردم را بشنوند و یارانه شیر را دوباره برقرار کنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۷ آبان ساعت 14:06

 دکتر محمد حسین چمنی، سه شنبه درآیین افتتاح بیست و یکمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران در شیراز افزود:سالانه 51هزار نفردرایران دچارشکستگی لگن می شوند که 50 درصد از آنها پس از یک سال فوت می کنند و بقیه زمینگیرمی شوند.

 
وی بیان کرد:همچنین آمارهای رسمی بیانگراین است که در یک دهه قبل هر دانش آموز اول ابتدایی با پنج دندان پوسیده وارد مدرسه می شد اما در سال 90 این میزان به دلیل کمبود مصرف شیر به 7/5 دندان پوسیده رسیده است .
 
وی گفت:طبق آمار رسمی اگر هر فرد ایرانی دو دندان پوسیده داشته باشد برای درمان آن 300هزار میلیارد ریال باید هزینه شود.
 
مشاور مدیرعامل صنایع شیرکشور ادامه داد: کمبود مصرف شیرموجب بروز بیماری پوکی استخوان در جامعه می شود و حذف یارانه شیرهمانند یارانه بنزین نباید در دستور کاردولت قرار می گرفت، زیرا حذف این منبع غذایی سلامت جامعه را به مخاطره انداخته است .
 
مشاور مدیرعامل صنایع شیر کشوربیان داشت:بی توجهی برخی از مسوولان و عدم آگاهی آنها از صنعت غذا و تامین سلامتی موجب خسارت های جبران ناپذیری به بدنه سلامت جامعه شده است.
 
وی اضافه کرد:بر اساس آمار رسمی ، پارسال 400 هزارمیلیارد ریال صرف درمان و خدمات پزشکی درکشور شده که از این میزان 250هزار میلیارد ریال آن را مردم پرداخت کرده اند.
 
چمنی ادامه داد:این میزان به معنای صرف 61 درصد یارنه ایی بود که برای ارتقای زندگی مردم به آنها پرداخت شده بود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب ها شیر , یارانه , استخوان ها ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صدای خرد شدن استخوان ها؛یارانه شیر دوباره برقرار شود ۱۳۹۲ سه شنبه ۷ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: