مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4798     

صنایع مرتبط با علوم دامی دومین صنعت سود آور کشور

آنا
مدیر گروه مهندسی کشاورزی گرایش علوم دامی دانشگاه آزاد واحد اصفهان (خوراسگان)گفت: امروزه صنایع مرتبط با علوم دامی بعد از صنعت نفت از سودآورترین فعالیت‌های اقتصادی کشور است و حتی در کشوری مانند ایالات متحده این حرفه در کنار سایر فعالیت‌های مرتبط با کشاورزی، بالاتر و سودآورتر از صنعت نفت است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۱۰ شهريور ساعت 15:45

امیرداور فروزنده در تبیین بازار کار رشته مهندسی علوم دامی اظهار کرد: برخی معتقدند که علوم دامی، رشته‌ای است که برای شهرنشینان خیلی جالب توجه نیست، اما امروزه با پیشرفت روزافزون تمامی ممالک غرب و شرق برای داشتن توسعه پایدار و اقتصاد سالم به ناچار باید دست به دامان فعالیت‌های تولیدی کشاورزی شد.

 
فروزنده با ابراز تأسف از آنچه در دید عموم نسبت به این رشته وجود دارد، اظهار کرد: رشد دامپروری نیازمند مدرن شدن و تحول علمی در دامپروری سنتی است و این رشته از لحاظ بازار کار نیز با پیشرف علوم و توجه به سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی زمینه گسترش و اشتغال‌زایی زیادی دارد.
 
مدیر گروه مهندسی کشاورزی گرایش علوم دامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) گفت: رشته علوم دامی مجموعه علوم و فنونی است که در زمینه تغذیه و بهداشت، ژنتیک و اصلاح، فیزیولوژی و مدیریت و پرورش حیوانات اهلی و طیور مورد استفاده قرار می‌گیرد و این رشته تحصیلی در 4 مقطع تحصیلی جداگانه به تربیت دانشجو می‌پردازد. مقطع کاردانی شامل: رشته‌های تکنولوژی تولیدات دامی، تکنولوژی پرورش طیور، تکنولوژی پرورش گاو و گاومیش، تکنولوژی پرورش زنبور عسل و تکنولوژی پرورش دام در مرتع، مقطع کارشناسی شامل: رشته‌های مهندسی علوم دامی، مهندسی تولیدات دامی، مهندسی پرورش گاو و گاومیش، مهندسی پرورش طیور، مقطع کارشناسی ارشد شامل: رشته‌های تغذیه دام، ژنتیک و اصلاح دام، فیزیولوژی دام، مدیریت واحدهای دامپروری، پرورش طیور و مقطع دکترای تخصصی شامل: دکترای تغذیه دام، دکترای ژنتیک و اصلاح دام، دکترای فیزیولوژی دام،دکترای پرورش طیور.
 
فروزنده: رشته علوم دامی مجموعه علوم و فنونی است که در زمینه تغذیه و بهداشت، ژنتیک و اصلاح، فیزیولوژی و مدیریت و پرورش حیوانات اهلی و طیور مورد استفاده قرار می‌گیرد و این رشته تحصیلی در 4 مقطع تحصیلی جداگانه به تربیت دانشجو می‌پردازد
فروزنده با توجه به اهمیت و جایگاه صنایع مرتبط با علوم دام عنوان کرد: تأمین پروتئین مورد نیاز کشور همواره از عمده مشکلات اقتصادی و در عین حال از فعالیت‌های پرهزینه بوده است و تولیدات دامی، بهترین خبرگزاری انا - تأمین پروتئین مورد نیاز جوامع بشری است.
 
وی افزود: گروه علوم دامی دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) فعالیت خود را در سال 1366 همزمان با تاسیس دانشکده کشاورزی با پذیرش 43 دانشجو در مقطع کارشناسی آغاز کرد. در سال 1372 مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد اخذ و از سال 1390 در 3 گرایش تغذیه دام، فیزیولوژی و اصلاح نژاد دام و طیور به تربیت دانشجو در این مقطع می‌پردازد و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی علوم دامی(PhD) از سال 1393 در گرایش تغذیه دام آغاز شده است.
 
مدیر گروه مهندسی کشاورزی گرایش علوم دامی واحد اصفهان (خوراسگان) گفت: گروه علوم دامی واحد اصفهان(خوراسگان) در این سال‌ها موفقیت‌های چشمگیری را در عرصه فعالیت‌های علمی و پژوهشی از آن خود کرده است. فارغ‌التحصیلی 1650 نفر در مقطع کارشناسی و 300 نفر در مقطع کارشناسی ارشد از این گروه تخصصی و ورود به عرصه فعالیت‌های تجاری از جمله این فعالیت‌ها است.
 
فروزنده افزود: کسب رتبه اول در سال 88 و کسب رتبه دوم پژوهش در سال‌های 89، 90 و 91 دانشگاه، فعالیت واحدهای صنعتی و آموزشی، گاوداری صنعتی 100رأسی، گوسفندداری 200 رأسی، زنبورداری، مرغداری گوشتی 5000 قطعه‌ای، سالن جوجه کشی 3000 قطعه‌ای، آزمایشگاه تعیین ارزش مواد خوراکی دام، آزمایشگاه تشریح و فیزیولوژی دام و آزمایشگاه پژوهشی علوم دامی و انجام فعالیت‌های علمی پژوهشی متنوع، چاپ بیش از 150 مقاله در مجلات معتبر ISI، چاپ بیش از 160 مقاله در مجلات علمی پژوهشی، تألیف و ترجمه بیش از از 13 عنوان کتاب، ارائه و چاپ بیش از از180 مقاله در کنفرانس‌های بین‌المللی، ارائه و چاپ بیش از 300 مقاله در کنفرانس‌های داخلی و اجرای32 طرح تحقیقاتی از دیگر اقدامات این گروه است.
 
وی با تأکید بر اینکه داوطلبان این رشته بصورت آگاهانه و با انگیزه وارد این رشته شوند اظهار کرد: فارغ‌التحصیلان علوم دامی می‌توانند در زمینه‌های مختلف فعالیت کنند، اشتغال در مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و یا آزمایشگاهی بخش دولتی و یا خصوصی، سرمایه‌گذاری با استفاده از تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت برای ایجاد صنایع بزرگ گاوداری، مرغداری، خوراک دام، صنایع شیر و گوشت به خوبی فراهم است. علاوه بر این با توجه به بستر مناسب در بخش صنعت، امکان ایجاد مراکز مشاوره‌ای و خدماتی از سوی متخصصان این رشته وجود دارد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاعلوم دامی , صنعت , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صنایع مرتبط با علوم دامی دومین صنعت سود آور کشور ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۰ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: