مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4219     
رئیس هیات مدیره انجمن مرغداران گوشتی کشور:

صنعت مرغداری روبه نابودی است

ایلنا
رئیس هیات مدیره انجمن مرغداران گوشتی کشورگفت: متاسفانه تصمیم گیری‌برای صادرات در زمان مناسب انجام نشده است و به همین خاطر است که صنعت مرغداری به نابودی کشیده شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۲۸ دي ساعت 14:25

 محمد یوسفی در رابطه با سخنان محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی که از بحران مازاد عرضه مرغ در کشور خبر داده است، اظهار کرد: مشوق‌های لازم برای صادرات مرغ وجود ندارد؛ ضروری است که کشورهای صادرکننده مرغ به کشورهای همسایه ایران را مورد بررسی قرار دهیم تا متوجه ضعف کشور در صادرات شویم.

 
وی در رابطه با اظهارات محمود حجتی در خصوص اینکه با وجود دوبرابر شدن صادرات مرغ امروزبا وجود بیش از یک میلیون تن مازاد تولید دچار بحران هستیم، گفت: کشورهای صادرکننده مرغ به کشورهای هدف مرغ را به قیمت ارزانتری عرضه می‌کنند و به همین خاطر مرغ ایرانی توان رقابت با مرغ کشوری مثل برزیل را ندارد.
 
رئیس هیات مدیره انجمن مرغداران گوشتی کشوردر رابطه با قیمت مرغ داخلی، بیان داشت: در هفته‌های اخیرقیمت مرغ روند نزولی داشته است به طوری که قیمت هر کیلو مرغ زنده از ۴۲۰۰ تومان به ۳۷۰۰ تومان در بازار رسیده است؛ بنابراین باید این نکته را مدنظر قرار داد که شرایط تولیدکنندگان مرغ در داخل کشور مناسب نیست و این صنعت با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند و صادرات بخشی از این مازاد مرغ می‌تواند بخشی از این مشکلات را جبران کند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصنعت , مرغداری , نابودی , صادرات ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صنعت مرغداری روبه نابودی است ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۸ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: