مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1528     

صنعت مرغداری كشور گرفتار در شرایط نامناسب

ایرنا
طی ماه های اخیر با تخصیص ارز مبادله ای و عدم توزیع مناسب نهاده های طیور توسط شركت پشتیبانی امور دام، بحران صنعت مرغداری های كشور شدت گرفته است، به طوری كه تولید كنندگان ادامه این روند را برای آینده این صنعت خوشایند نمی دانند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۲۹ مهر ساعت 19:32

 در جلسه ای كه روز دوشنبه با حضور نمایندگان اتحادیه‌های مرغداران سراسر كشور، معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد كشاورزی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، مشكلات مرغداری های سراسر كشور مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

در این جلسه تولید كنندگان به مشكلات تامین خوراك طیور، گرانی قیمت نهاده ها، افزایش هزینه های تولید، عدم پرداخت مابه‌التفاوت ارز مرجع از سوی دولت، گرانی نرخ دارو و واكسن، مشكلات بیمه، نوسانات قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ در بازار، بروز برخی بیماری‌ در مرغداری‌ها و كمبود نقدینگی اشاره كردند. 
همچنین تولید كنندگان این بخش اعلام كردند كه متاسفانه برخی سازمان های دولتی خود را رقیب تولید كنندگان می دانند و شركت پشتیبانی امور دام وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها پشتیبانی از تولید را با خود یدك می كشد و نه تنها از بخش تولید صنعت دام و طیور كشور حمایت نمی كند، بلكه به دنبال تجارت خود است. 
نمایندگان مرغداری های كشور در این جلسه اظهار كردند كه در حال حاضر مهمترین دغدغه تولید كنندگان، تامین نهاده های مورد نیاز این بخش است كه تنها حدود ۱۰ درصد آن توسط شركت پشتیبانی امور دام تامین می شود. 
طبق گفته نمایندگان مرغداران كشور، شركت پشتیبانی امور دام مبلغی را بابت تامین نهاده ها از مرغداران دریافت كرده و نهاده مورد نیاز را تحویل نمی دهد. 
بر اساس شرط شركت پشتیبانی امور دام، می بایست تولید كنندگان هر كیلوگرم گوشت مرغ را به ازای پنج كیلوگرم ذرت و ۲ كیلوگرم كنجاله سویا به قیمت ۵۳۰۰ تومان به این شركت تحویل دهند. 
این تولید كنندگان مدعی هستند كه با فرارسیدن فصل زمستان بیماری های طیور شیوع می یابد و دست اندركاران این صنعت موظف به تامین دارو و واكسن برای كنترل بیماری ها هستند، اما برخی از این داروها كه از بازار آزاد تهیه می شود، نه تنها تاثیر در كنترل بیماری ها ندارند، بلكه گرانی آنها موجب شده تا تولید كنندگان نتوانند داروی مورد نیاز خود را تامین كنند. 
همچنین تولید كنندگان این بخش معتقدند كه در حال حاضر و با توجه به شرایط فعلی كشور، هزینه های تمام شده تولید با قیمت خریداری شده محصول از تولید كنندگان همخوانی ندارد و حتی در برخی موارد مشاهده شده كه قیمت جهانی گندم و سویا از قیمت این محصولات در بازار كشور پائین تر است. 
نمایندگان اتحادیه های مرغداران سراسر كشور در این جلسه خواستار واگذاری هر چه سریعتر طرح انتزاع به وزارت جهاد كشاورزی، تجدید نظر در صدور پروانه بهره برداری از سوی نظام مهندسی، تامین نهاده مورد نیاز این صنعت با قیمت مناسب، مدیریت بر سامانه جوجه ریزی و حمایت از صادرات شدند. 
همچنین در این جلسه راه اندازی سامانه مدیریت جوجه ریزی در كشور مورد استقبال تولید كنندگان صنعت طیور كشور قرار گرفت. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصنعت , مرغداري , شرايط نامناسب , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 صنعت مرغداری كشور گرفتار در شرایط نامناسب ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۹ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: