مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5024     

ضرورت استفاده از تجهیزات و وسایل به روز برای صنعت دام و طیور

مدیر بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی اصفهان با اشاره به ضرورت استفاده از تجهیزات به روز گفت: در صادرات این نوع از محصول کیفیت تولیدات خام و فرآورده‌های دام و طیور اهمیت زیادی دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن ساعت 09:08

به گزارش خبرنگار مهر، امیرحسین افیونی شامگاه شنبه در مراسم  آغاز به کار چهاردهمین نمایشگاه صنعت دام، طیور و دامپزشکی رشد کیفیت محصولات دامی را نیازمند اقدامات موثر در در زمینه‌های ژنتیک و اصلاح نژاد، تغذیه و تجهیزات و تأسیسات برشمرد و اظهار داشت:  برگزاری نمایشگاه‌هایی مانند صنعت دام وطیور می‌تواند به بهبود کیفیت تولیدات این صنعت کمک بسیاری کند و بر این اساس مشارکت‌کنندگان باید استفاده مطلوب را از حضور در این نمایشگاه‌ها کسب کنند.

وی با اشاره به اینکه اصفهان جزو استان‌های شاخص در پرورش دام، طیور و تولید مواد پروتئینی است، افزود:  استان اصفهان با تولید یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تن شیر، ۳۶۰ هزار تن گوشت مرغ، ۱۰۰ هزار تن تخم‌مرغ، ۶۰ هزار تن گوشت قرمز و نیمی از گوشت بوقلمون کشور در سال جزو استانهایی با بیشترین میزان تولید مواد پروتئینی کشور محسوب می‌شود و همواره رتبه یک تا سوم را به خود اختصاص داده است.

اجرای برجام، پنجره‌ای به سمت تغییرات قابل توجه در اقتصاد کشاورزی است

مدیر بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان اجرای برجام را پنجره‌ای رو به سمت تغییرات قابل توجه در اقتصاد کشاورزی و محصولات دامی و به طور کلی امور بازرگانی برشمرد و ابراز داشت:  در راستای صادرات محصولات دامی باید در زمینه تولید محصولات با کیفیت بهتر تلاش کنیم چراکه در صادرات این نوع از محصول کیفیت تولیدات خام و فرآورده‌های دام و طیور اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از تجهیزات و وسایل به روز برای صنعت دام، طیور و دامپزشکی ابراز داشت: تمام تلاش وزارت جهاد کشاورزی در  زمینه بهره‌مندی از مکانیزاسیون در تجهیزات و تأسیسات صنعت دام وطیور است و بر این اساس تسهیلاتی برای تولیدکنندگان به شرط خدمات پس از فروش مطمئن و تولید محصولاتی در حد استانداردهای جهانی در نظر گرفته شده است.
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتجهیزات , وسایل , دام و طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: