مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2799     
ضرورت چاره اندیشی برای نجات دامداران

خرسندی دلالان دام از خشکسالی در بیارجمند

ایرنا
فرماندار شاهرود با اشاره به خشکسالی شدید منطقه بیارجمند این شهرستان و فعالیت گسترده دلالان برای سوءاستفاده از این فرصت برای خرید دام ها با قیمت ارزان آن هم در قبال چک های طولانی مدت، گفت: خشکسالی امان مردم منطقه را بریده و بدترین وضعیت را بر زندگی آنان تحمیل کرده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ساعت 17:10

 مهدی بندرآبادی روز چهارشنبه در نشست شورای مدیریت بحران استانداری سمنان افزود: دامداری شغل اصلی مردم بیارجمند است ولی اکنون به خاطر خشکسالی هیچ گونه علوفه ای در این منطقه پیدا نمی شود. 

 
وی با بیان اینکه خشکسالی حتی امان شترها به عنوان پرطاقت ترین دام را بریده، اظهار داشت: اکنون دام ها هیچ علوفه ای ندارند و دامداران نیز توان مالی برای خرید علوفه ای که دولت با قیمت مناسب توزیع می کند را ندارند. 
 
وی با اشاره به سودجویی دلالان از وضعیت خشکسالی و مشکلات ناشی از آن برای دامداران، ادامه داد: دلالان با چک های 11 و 13 ماهه دام دامداران را می خرند که مشخص نیست این پول برای دامداران نقد شود. 
 
بندرآبادی با اشاره به تاکید مکرر امام جمعه بیارجمند برای رفع مشکلات ناشی از خشکسالی، از مستاصل ماندن عشایر منطقه به دلیل مشکلات ناشی از خشکسالی خبر داد. 
 
وی با اشاره به کمبود آب برای روستاهای شهرستان شاهرود، گفت: کمبود آب 16 روستای این شهرستان از حد بحران گذشته و با تانکر آبرسانی می شوند. 
 
فرماندار شاهرود با بیان اینکه شش روستا در بیارجمند یک قطره آب هم ندارند و تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی هم نیستند، تصریح کرد: تامین تانکر آب پلی اتیلن و استقرار آن در این روستاها نیاز به اعتبار بالغ بر دو میلیارد و 500 میلیون ریال دارد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادلالان , دام , خشکسالی , دامداران ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 خرسندی دلالان دام از خشکسالی در بیارجمند ۱۳۹۳ چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: