10:47 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 610     

ضرورت گسترش خدمات بیمه ای در بخش کشاورزی

موج
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: حذف آنتی بیوتیک از چرخه تولید مرغ، بدون حمایت بیمه ای ممکن نیست.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۲۵ تير ساعت 14:11

 در سال های گذشته یکی از مشکلات بخش کشاورزی که گریبان اکثر فعالان این بخش را گرفته ، خسارات ناشی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی است که ضرر بسیار زیادی را به این تولیدکنندگان وارد کرده است.
اگر سرمازدگی درختان میوه در شروع بهار به یک روال تبدیل شده است، از بین رفتن دام و طیور نیز به علت بروز بیماری های مهلک یک تراژدی در بخش کشاورزی است.
برای حل این مشکل، بیمه محصولات کشاورزی به عنوان یک راه حل معرفی شد که تا حدی توانست این ضرر و زیان را جبران کند اما هیچگاه کافی و در دسترس نبود.
بروز یک بیماری همانند نیوکاسل در یک فارم طیور، می تواند یک تولیدکننده تازه کار را به مرز ورشکستگی رسانده و یا باعث دلسردی تولید کننده بخش کشاورزی شود.
اما نبود یک شبکه بیمه ای قوی برای حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات غذائی این مشکلات را دو چندان می کند.
سال هاست که بسیاری از کشورها سعی در حذف سم، کود و آنتی بیوتیک از بخش تولیدات کشاورزی خود دارند و ما نیز مجبور هستیم برای بالا بردن ظرفیت سلامت تولیدات خود روی به تولیدات ارگانیک و عاری از دارو و سم آورده تا بتوانیم هم امنیت غذائی را در کشور تامین کرده و هم توان رقابتی خود را در بازار صادرات محصولات کشاورزی افزایش دهیم.
دکتر علی ایرانپور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به مشکل بیمه در بخش کشاورزی، گفت: اگر بخواهیم وارد مرحله تولید محصولات ارگانیک و عاری از آنتی بیوتیک شویم باید یک نظام بیمه ای قوی برای حمایت ازبخش کشاورزی وجود داشته باشد تا کشاورز و تولیدکننده با خیال راحت وارد این مرحله شده و از ضرر و زیان احتمالی نترسد.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم آنتی بیوتیک را از چرخه تولید مرغ حذف کنیم و هیچ فکری برای قوی کردن بیمه در صنعت کشاورزی نداشته باشیم، به علت ریسک بالایی که در این صنعت وجود دارد، عملا به اهداف تعیین شده دست پیدا نخواهیم کرد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به این نکته که صنعت بیمه در کشورهای پیشرفته، خدمات کاملی به بخش کشاورزی ارائه می کنند، افزود: انجان این مهم به یک برنامه ریزی منسجم که از طرف دولت و مجلی حمایت شود نیاز دارد.
حل مشکل بیمه برای حمایت از تولید محصولات کشاورزان یک ضرورت است و تنها با همکاری بخش اقتصادی دولت و بخش کشاورزی قابل انجام است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخدمات بيمه , کشاورزي , آنتي بيوتيک , توليد مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ضرورت گسترش خدمات بیمه ای در بخش کشاورزی ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۵ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: