5:10 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4770     

یک طرح توسعه دامپروری با حضور وزیر کشاورزی در فامنین کلنگ زنی شد

طرح توسعه واحد گاوداری شهرستان فامنین با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی گلنگ زنی شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۳ شهريور ساعت 14:12

 به گزارش ایرنا این واحد گاوداری هم اکنون هزار رأس دام دارد برای توسعه این طرح به سه هزار راس گاو نیازمند 650 میلیارد ریال اعتبار است.

این گاوداری سالانه 28 هزار و 800 تن شیر و 513 تن گوشت قرمز و هزار و 350 راس گوساله تولید می کند که با رایزنی های انجام شده طرح توسعه گاوداری امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی کلنگ زنی شد.
مساحت زمین اجرای طرح پنج هکتار است که در صورت افزایش ظرفیت نیاز به 32 هکتار زمین دارد و این گاوداری برای 50 نفر ایجاد اشتغال کرده است.
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی که در قالب سفر یکروزه هیات دولت به استان همدان آمده است همچنین از ایستگاه تولید بذر پاسارگاد با ظرفیت اسمی تولید پنج هزار و 500 تن در سال بازدید کرد.
استان همدان دارای هفت واحد ایستگاه تولید بذر اصلاح شده با توان تولید 24 هزار تن در سال انواع بذور وجود دارد.
وزیر جهاد کشاورزی برای بازدید، افتتاح و کلنگ زنی چند پروژه و شرکت در شورای اداری در شهرستان های همدان، فامنین، کبودرآهنگ و بهار حاضر می شود.
هیات دولت تدبیر و امید امروز مهمان مردم استان همدان است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامپروری , وزیر کشاورزی , فامنین ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: