مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5161     

طرح حل چالش دامداران و صنایع لبنی روی میز دولت

به گفته مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و غذایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، مشکلات بین صنایع لبنی و دامداران ساختاری بوده و علیرغم مشکلات دامداران، صنایع لبنی به دلیل نداشتن فروش کافی، با رکود مواجه هستند که برای حل این معضل، وزارت کشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی موظف شدند طرحی جامع تهیه کنند و این موضوع در دستور کار دولت قرار گرفته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ جمعه ۱۷ ارديبهشت ساعت 15:30

علیرضا رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: برای حل مشکلات ساختاری موجود بین صنایع لبنی و دامداران، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی موظف شدند طرح جامعی را تهیه کنند که این موضوع در دستور کار دولت است.

به گفته وی، در این طرح مشکلاتی مثل بالا بودن هزینه، تولید سنتی و از طرفی کیفیت شیر در نظر گرفته می شود.

رستمی افزود: لبنیات پرمصرف مثل ماست، شیر یا پنیر جزو کالاهای اولویت اول قرار می‌گیرند و براساس مصوبه دولت در سال گذشته، همه کارخانه های لبنی موظف بودند از اول دی سال گذشته نسبت به افزایش قیمت فرآورده های لبنی پرمصرف به میزان حداکثر شش درصد نسبت به قیمت مصوب سال 1393 و از طرفی نسبت به افزایش 100تومانی قیمت خرید فعلی هر کیلوگرم شیر خام از دامداران اقدام کنند.

رستمی ادامه داد: اتفاقی که در حال حاضر بین دامدار و صنایع لبنی افتاده این است که براساس قیمت‌های مصوبی که داشتیم و افزایش‌ قیمت مجاز که براساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار از قبل تعیین شده بود، پرونده تعزیراتی واحد‌های تولیدی که تمکین نکردند توسط سه معاون وزیر مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت تعدادی از پرونده ها به تعزیرات ارسال شد و مابقی نیز در حال ارسال است.

مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و غذایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: دامدار‌ان تاکید می‌کنند که قیمت تمام شده شیر بالاتر از نرخی است که در حال حاضر به فروش می رسانند. از طرفی صنایع لبنی نیز عنوان می‌کنند که قادر نیستند محصولات خود را با قیمت بالاتری بفروشند که بتوانند شیر را با قیمت بیشتری خریداری کنند، ولی سازمان حمایت با صنایعی که علی‌رغم بالابردن قیمت‌های خود ولی قیمت خرید شیرخام را از دامدار، افزایش ندادند برخورد کرد، چون این موضوع به نوعی تخلف محسوب می‌شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامداران , صنایع لبنی , دولت ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 طرح حل چالش دامداران و صنایع لبنی روی میز دولت ۱۳۹۵ جمعه ۱۷ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: