مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4216     
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران خبر داد‌:

عدم کشتار۲۰ میلیون مرغ چربی دار به دلیل خمیر مرغ!

ایلنا
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از عدم کشتار۲۰ میلیون مرغ چربی دار خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ يکشنبه ۲۸ دي ساعت 14:14

 ناصر نبی‌پور، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران در خصوص میزان صادرات تخم مرغ گفت: روزانه بین ۲۷۰ تا ۲۸۰ هزار تن تخم مرغ به کشورهای افغانستان، عراق، عمان، تاجیکستان و... صادر می‌شود اما همچنان مازاد تخم مرغ در کشور وجود دارد که آن هم به دلیل برنامه ریزی‌های غلط وزارت جهاد کشاورزی در گذشته و حال است.

 
وی با بیان اینکه سرانه مصرف تخم مرغ حدود ۱۰ تا ۱۱ کیلو گرم است افزود: با توجه به اینکه قدرت خرید پایین آمده از ۹۸۰ هزار تن تولید بین ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تن مازاد تولید تخم مرغ وجود دارد.
 
نبی‌پور با انتقاد ازتوقف تولید خمیرمرغ در کشور، افزود: نباید به دلیل عدم نظارت و تخلف عده‌ای در خصوص آسیاب کردن استخوان مرغ و استفاده آن در خمیر مرغ این صنعت را جمع کرد در حال حاضر کشتارحدود ۲۰ میلیون مرغ چربی دار متوقف شده و باعث از بین رفتن سرمایه شده است.
 
وی قیمت تخم مرغ در بازار را غیر عادلانه عنوان کرد و گفت: در حالی که بهای هر کیلو گرم تخم مرغ درب مرغداری‌ها بین ۳۳۰۰ تا ۳۷۰۰ تومان است با دلال بازی‌ها و عدم برنامه ریزی درست قیمت تخم مرغ در بازار بین ۹ تا ۱۰ هزار تومان شده است که سود آن به جیب واسطه‌ها می‌رود.
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 عدم کشتار۲۰ میلیون مرغ چربی دار به دلیل خمیر مرغ! ۱۳۹۳ يکشنبه ۲۸ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: