مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2651     

عرضه ˝تخم‌مرغ˝، 1600 تومان زیر قیمت/ توقف صادرات، نفس مرغ‌ها را بند آورد

باشگاه خبرنگاران
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران میهن با اشاره به روند نزولی قیمت تخم‌مرغ، گفت: دولت باید برای صادرکنندگان این محصول مشوق صادراتی در نظر بگیرد تا ما قدرت رقابت با سایر کشورها را در این زمینه به دست آوریم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۶ ارديبهشت ساعت 12:03

 این روزها مهم‌ترین مشکلی که مرغداران را به شدت درگیر ساخته، کاهش قیمت تخم‌مرغ و در کنار آن افزایش بهای نهاده‌های دامی است، مشکلی که به گفته برخی تولیدکنندگان روند کند صادرات تخم‌مرغ مهم‌ترین عامل آن است، در این رابطه  سید فرزاد طلاکش،دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار کشور با اشاره به کاهش بسیار زیاد قیمت تخم‌مرغ اظهار داشت: بهای این محصول حداقل 1600 تومان به زیر قیمت تمام شده رسیده است. 
 
طلاکش علت این امر را تولید فراوان و مصرف پایین عنوان کرد و گفت: به طور طبیعی مصرف تخم‌مرغ در فصل بهار و ایام گرم سال کاهش پیدا می‌کند. 
  
وی با بیان اینکه در ایام تعطیلات عید نوروز نیز فعالیت واحدهای صنایع غذایی کاهش یافته بود اضافه کرد: صادرات این محصول نیز به دلیل اینکه کشورهای رقیب قیمت‌های عرضه خود را پایین آورده‌اند و ما توان رقابت با آنها را نداریم بسیار محدود شده است. 
  
طلاکش با بیان اینکه دولت به صادرکنندگان یارانه صادراتی نمی‌دهد افزود: به همین جهت صادر کنندگان انگیزه‌ای برای صادرات ندارند. 
 
در همین زمینه هدایت اصغری،مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران میهن نیزدر گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلو تخم‌مرغ حدود 2600 تومان است افزود: ‌کاهش نرخ ارز و وجود کشورهای رقیب قدرتمند (در این کشورها به صادرکنندگان 18 تا 25 درصد مشوق صادراتی پرداخت می‌شود) سبب افت صادرات تخم‌مرغ شده است. 
  
وی با بیان اینکه حجم تولید این محصول در کشور بسیار بالا است ادامه داد:‌ تولید امری قطعی است اما متأسفانه مصرف قطعی نیست و در مواقعی با کاهش تقاضا همراه می‌شود. 
  
اصغری تأکید کرد : دولت باید برای صادرکنندگان مشوق صادراتی در نظر بگیرد تا ما با سایر کشورها قدرت رقابت پیدا کنیم. 

براساس این گزارش ناصر نبی‌پور،رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار نیز "با بیان اینکه  ما در بازارهای جهانی رقیب قدرتمندی مانند ترکیه داریم، افزود: ما صادرات مستمر و پایداری نداریم بنابراین کشورهای مقصد ( افغانستان و عراق) تمایل شان را به واردات تخم مرغ از ایران از دست داده اند." 

"وی با اشاره به اینکه ایران شانزدهمین تولیدکننده تخم مرغ جهان است، اضافه کرد: سال گذشته ما 35 هزار تن صادرات انجام دادیم این در حالیست که ترکیه در همین مدت 132 هزار تن ( بیش از سه برابر ما) از این محصول را صادر کرده است." 

بنابراین با توجه به اینکه بی توجهی به صادرات و جدی نگرفتن آن مهم‌ترین دلیل ایجاد چنین آشفتگی‌هایی در صنعت تخم‌مرغ کشور است مسئولان باید تدابیری را برای توسعه این  امر بیندیشند تا ما قادر به رقابت با رقبای قدرتمندی مانند ترکیه باشیم و به جای واگذار کردن میدان رقابت به آنان این گوی را از ایشان برباییم. 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتخم‌مرغ , صادرات , مرغداران ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: