مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6237     

عرضه ذرت و مرغ در بورس کالا با دستور وزیر جهاد کشاورزی

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام گفت: برای شفاف شدن قیمت و با دستور وزیر جهاد کشاورزی، ذرت و مرغ در بورس کالا عرضه می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد ساعت 18:34

به گزارش خبرگزاری فارس، در راستای تصمیم وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر عرضه محصولات کشاورزی اعم از روغن، برنج، مرغ، ذرت و شکر در بورس کالای ایران با هدف شفاف سازی میزان عرضه و تقاضا و تامین به موقع و کافی محصولات، از ابتدای این هفته ذرت و مرغ در بورس کالای ایران عرضه شدند.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام با بیان مطلب به بورس کالا گفت: عرضه ذرت و مرغ در راستای دستور وزیر جهاد کشاورزی در بورس کالای ایران عرضه شد که هدف از عرضه این محصولات با استفاده از مکانیسم بورس کالا، اطلاعات شفاف در بخش کشاورزی است، تا کاملا مشخص شود، چه کسی یک محصول را خریداری و چه کسی محصول را به فروش رسانده و حجمی که در بازار عرضه می‌شود، چه میزان است.

عباس والوزی اضافه کرد: واسطه ها و دلالانی که برای حفظ منافع و سودآوری شخصی بازارها را دچار نوسان می کنند، از طریق عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا حذف می‌شوند و امکان داد و ستد مستقیم میان فروشندگان و خریداران فراهم می‌شوند.

وی همچنین در رابطه با فصل برداشت ذرت و عرضه‌های پر حجم این محصول طی سال جاری در بورس کالا تاکید کرد و گفت: در سال گذشته عرضه پر حجم ذرت تنها از طریق استان خوزستان صورت گرفت، اما از امسال استان‌های زیادی هستند که تمایل دارند محصول جو و ذرت خود را که به صورت عمده تولید کنند و در قالب طرح قیمت تضمینی در بورس کالا عرضه کنند.

والوزی در ادامه افزود: برداشت ذرت از ۲۵ شهریور سال جاری آغاز و خریداری این محصول در بورس کالا به صورت قیمت تضمینی، از مهر ماه امسال شروع می شود که این کار باعث خواهد شد تا کشاورزان در زمان بسیار کوتاه‌تری به بخش عمده‌ای از پول خود برسند.

معاون شرکت پشتیبانی امور دام در پایان ضمن اشاره به پیشرفت بورس کالا برای پویایی بازار معاملات محصولات کشاورزی، عنوان کرد: شفافیت و کشف قیمت واقعی کالاها از ویژگی‌های اصلی بورس کالا بوده و بر این اساس توصیه بنده به تمام نهادها و سازمان‌هایی به دنبال تامین منابع و محصولات مورد نیاز خود هستند، این است که این دسترسی آسان و مطمئن را از دست ندهند، چرا که رقابت در بورس نسبت به بازار آزاد متفاوت است و شرایط مناسبی را برای خریداران ایجاد می‌کند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاعرضه , ذرت , مرغ , بورس کالا , وزیر جهاد کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 عرضه ذرت و مرغ در بورس کالا با دستور وزیر جهاد کشاورزی ۱۳۹۵ دوشنبه ۴ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: