11:21 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4643     

عرضه فراوان دام سبک و ثبات قیمت گوشت گوسفندی

مهر
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفندی نسبت به حدود ۲۰ روز قبل تغییری نداشته است، گفت: در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه تحویل به مشتری ۲۸ هزارتومان است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۵ مرداد ساعت 14:12

 علی اصغر ملکی با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفندی نسبت به حدود ۲۰ روز قبل، تغییری نداشته است، اظهارداشت: در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه تحویل به مغازه دار ۲۴ هزار و ۵۰۰ تا ۲۵ هزار تومان و عرضه به مشتری ۲۸ هزارتومان است.

 
وی با اشاره به اینکه طی ۳ سال اخیر(سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴)  قیمت گوشت گوسفندی افزایشی نداشته است، اضافه کرد: در این مدت تنها گاهی با نوسانات مقطعی روبرو بوده‌ایم. ملکی در مورد علت این موضوع عنوان کرد: عرضه دام به اندازه کافی انجام می‌شود و تقاضا نیز متناسب با عرضه است.
 
وی با اشاره به اینکه گفته شده بود اجرای طرح پیش‌سرد کردن گوشت سبب افزایش قیمت آن می‌شود، افزود: در پی اجرای این طرح قیمت گوشت تغییر کرد و با افزایشی مقطعی مواجه شد اما بیشتر شدن عرضه دام سبک این موضوع را حل کرد.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه اجرای طرح پیش‌سردکردن لاشه‌های گوشت رغبت مصرف کنندگان به خرید را کاهش داده است و مردم تمایل چندانی به خرید این نوع گوشت ندارند، گفت: مغازه‌داران عنوان می‌کنند، مصرف کنندگان از این نوع گوشت رضایت ندارند و این کالا دلچسب آنان نیست.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگوشت گوسفندی , عرضه , دام سبک , قیمت ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 عرضه فراوان دام سبک و ثبات قیمت گوشت گوسفندی ۱۳۹۴ دوشنبه ۵ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: