مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4906     

عرضه 10 واکسن جدید دام و طیور در سال جاری

ایرنا
رئیس موسسه واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به تلاش محققان داخلی گفت: 10 قلم واکسن وارداتی طی سال جاری توسط موسسه واکسن و سرم سازی رازی تولید و به بازارعرضه شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ جمعه ۸ آبان ساعت 15:06

حمید کهرام روز جمعه در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد واکسن، واکسن نیوفلو رازی از یکی از واکسن های روغنی طیور است که از گذشته به صورت نیم سی سی به جوجه های یک روزه تزریق می شد اما هم اکنون با تولید داخل به صورت دو دهم سی سی قابل تزریق است.
وی از تولید واکسن گامبورو درکشور خبر داد و تصریح کرد: از دیگر واکسن های جدید معرفی شده واکسن گامبرو است که در گذشته به میزان یک میلیارد دوز به کشور وارد می شد اما هم اکنون این واکسن در داخل تولید می شود و امیدواریم امسال بیش از 30 درصد بازار را در اختیار بگیرد.
وی اضافه کرد: از دیگر واکسن های جدید مربوط به دام و طیور واکسن کلون است که قبلا وارد می شد و خوشبختانه هم اکنون به تولید داخلی رسیده ایم و امیدواریم تا سالیان سال این واکسن نیز وارد بازار شود.
رئیس موسسه سرم سازی رازی یکی دیگر از این واکسن ها را واکسن روغنی سه گانه تب برفکی نام برد، گفت: این واکسن بیش از20 سال است که در کشور تولید می شده اما با عرضه واکسن جدید توانسته ایم واکسن کیفی تری را نسبت به واکسن های خارجی به بازار عرضه کنیم.
وی تاکید کرد: واکسن جدید تب برفکی از لحاظ کیفیت با تمامی واکسن های وارداتی برابری می کند.
کهرام اضافه کرد: در ابتدای کار برای تولید واکسن جدید با مشکلاتی مواجه شدیم که هم اکنون این مشکلات رفع شده و این واکسن در حال تولید است تا نیاز کشور را تامین کند.

**ایجاد اتاق تمیز کلاس 3 نیازمند 10 میلیارد تومان اعتبار
رئیس موسسه واکسن و سرم سازیرازی، در مورد اتاق کلاس 3 تمیز افزود: یکی از مسایل و مشکلات ما برای شناسایی و کنترل بیماری آنفلوآنزای طیور نبود اتاق تمیز کلاس 3 است.
کهرام اظهارداشت: برخی آزمایشگاه های ما برای تشخیص و کنترل به موقع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نیازمند اتاق تمیز کلاس 3 است که ایجاد آن هزینه های بالایی را برای کشور دربردارد.
وی اعتبار مورد نیاز ایجاد اتاق تمیز کلاس 3 را حدود 8 تا 10 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در نظر داریم اعتبار مورد نیاز این بخش از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین شود تا این آزمایشگاه ها را در کشورمان داشته باشیم.
وی اضافه کرد: همچنین در نظر داریم این اتاق تمیز کلاس 3 مراحل احداثش از سال آینده و در برنامه ششم توسعه ایجاد شود.
وی درباره آنفلوآنزای مرغی گفت: طی سه ماه گذشته در مازندران بیماری آنفلوآنزا توسط پرندگان مهاجر از روسیه وارد کشور شد اما خوشبختانه با تلاش های سازمان دامپزشکی و موسسه سرم سازی رازی این بیماری به طور کامل کنترل شده است.
وی اضافه کرد: اخیرا یک مورد جدید از بیماری آنفلوآنزای مرغی در قزوین دیده شده بود که این نیز کنترل شده و مشکلی را برای واحدهای صنعتی و سنتی ایجاد نمی کند.
مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با قریب به 90 سال سابقه فعالیت یکی از قدیمی ترین و معتبرترین مراکز علمی و تحقیقاتی کشور شناخته می شود.
این مؤسسه فعالیت خود را در سال 1303 تحت نظارت وزارت فلاحت و فوائد عامه (وزارت کشاورزی وقت) با تحقیقات پیرامون راههای مبارزه با بیماری خانمانسوز طاعون گاوی که با تلف کردن صدها هزار راس گاو حیات دامی کشور را مورد تهدید قرار داده بود آغاز کرد و پس از مدت کوتاهی با تولید و عرضه واکسن موثر علیه بیماری مزبور دوره نوینی از مبارزه علیه بیماریها در کشور پایه گذاری کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاواکسن , دام و طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 عرضه 10 واکسن جدید دام و طیور در سال جاری ۱۳۹۴ جمعه ۸ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: