مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2234     

عسل خوب، شکرک می‌زند!

ایسنا
یک عضو انجمن زنبورداران و مدرس دانشگاه زنجان، گفت: عسل خوب، عسلی است که شکرک بزند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۱۲ بهمن ساعت 14:57

 "علیرضا مسلمی" با بیان اینکه بیشتر مردم تصور می‎کنند عسلی که شکرک نمی‎زند عسل بهتری است، تصریح کرد: بعضی از فروشندگان عسل را حرارت می‎دهند تا شکرک‎ها از بین برود.

 

 

 

وی به ایراد این اقدام اشاره کرد و افزود: وقتی عسل را حرارت می‎دهیم سه آنزیم آنوزتاز، آمیلاز و گلوگز اکسید با حرارت بالای 45 درجه از بین رفته و تمام سودمندی عسل از بین می‌رود.

 

 

 

این کارشناس تصریح کرد: از فرآورده‎های زنبور می‎توان به عسل، گرده گل، براموم، موم، زهر زنبور و ژل رویان اشاره کرد. به ‌طور مثال از زهر رنبور برای تولید پادتن و موم ‎سازی استفاده می‌شود که در بیماری‎هایی نظیر هالیتیان اسکروزیز(MS) می‌تواند سودمند باشد.

 

 

 

مسلمی ادامه داد: از دیگر فرآورده‎های پرمصرف ژل رویان زنبور است که از موارد کاربرد آن می‎توان به لزوم استفاده آن در لوازم آرایشی و درمانی و در درمان مشکلات گوارشی و برای یک سری از بیماری‎های سرطانی کاربرد دارد.

 

 

 

وی افزود: عسل تولیدی منطقه زنجان بیشتر برای مصرف همشهریان است و در این زمینه صادرات آن‌چنانی صورت نمی‎گیرد حتی در برخی موارد از سایر مناطق عسل خریداری می‎کنیم. هر چند خریداری عسل از سایر مناطق به این دلیل نیست که در این زمینه کمبود دیده می‌شود، بلکه بیشترین مشکل ما در این زمینه طبیعی یا غیرطبیعی بودن عسل است.

 

 

 

این کارشناس عسل در ادامه با بیان اینکه مزه عسل در مناطق مختلف تفاوت دارد، افزود: نوع پوشش گیاهی که در محل زیست زنبور وجود دارد مثل گون، آویشن، یونجه "اسپرس" می‌تواند در مزه عسل موثر باشد؛ به ‌طور مثال مناطقی که گون بیشتری دارند عسل گون و مناطقی که آوشین بیشتری دارد عسل آوشین تولید می‎شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاعسل , شکرک , زنبور ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 عسل خوب، شکرک می‌زند! ۱۳۹۲ شنبه ۱۲ بهمن


ایلمام : در زمان مصر باستان در گور مربوط به فرعون ظرفی از عسل کشف شده که به صورت شکرک زده و سالم بود درصورتی که شکر چند قرن است که کشف شده.
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: