مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3726     

علت افت مقطعی قیمت مرغ

ایسنا
عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور گفت: اعلام قیمت خرید تضمینی مرغ از 7000 تومان به 6000 تومان از سوی شرکت پشتیبانی امور دام موجب شد قیمت مرغ طی دو تا سه هفته به‌طور بی‌سابقه‌ای در بازار کاهش یابد. البته روند افزایشی قیمت مرغ از چند روز پیش آغاز شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۸ آبان ساعت 11:00

 محمدحسین زمانی‌راد  با اشاره به تجدیدنظر در تعیین قیمت مرغ، گفت: قیمت تعیین شده برای خرید تضمینی مرغ که مورد بررسی مجدد وزارت جهادکشاورزی قرار گرفته برای مرغداران قابل قبول است.

 
وی افزود: اما به دنبال این امر ستاد بحران تعیین قیمت مرغ با همکاری وزارت جهاد کشاورزی، شرکت پشتیبانی امور دام، ستاد تنظیم بازار و اتحادیه سراسری مرغ گوشت تشکیل شد و در ستاد تنظیم بازار نرخ خرید هر کیلوگرم مرغ را با توجه به وزن و خط تولید به قیمت کیلویی 6500 تا 7000 تومان تصویب شد.
 
زمانی‌راد تصریح‌کرد: براساس دستورالعمل وزیر جهاد کشاورزی، پشتیبانی امور دام در همه استان‌ها باید مرغ را با این قیمت از مرغداران خریداری کنند. همچنین وزیر جهاد کشاورزی از این شرکت خواسته تا هیچ مرغ منجمدی وارد بازار نشود و نیاز بازار را از تولیدات مرغداران تأمین کنند.
 
به گزارش ایسنا، تا پیش از هفته اخیر به دلیل کاهش قیمت خرید دولتی هر کیلوگرم مرغ از سوی شرکت پشتیبانی امور دام، قیمت گوشت مرغ در بازار به کیلویی 5000 تومان کاهش یافت که باعث اعتراض تولیدکنندگان شد و در این میان ستاد تنظیم بازار مصوب کرد قیمت خرید این محصول از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کیلویی 6500 تا 7000 تومان باشد که قیمت مرغ در بازار نیز به تبع این نرخ‌ها نیز تغییر کرد و به حدود 6600 تومان رسید.
 
بر اساس اینکه قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی 7000 تومان تعیین شده است، قیمت این محصول در بازار آزاد نیز تا 7000 تومان می‌تواند عرضه شود و مبنی بر گرانی این محصول پروتئینی پر مصرف نیست.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاقیمت , مرغ , وزارت جهاد كشاورزي , ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 علت افت مقطعی قیمت مرغ ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۸ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: