5:14 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3719     
مدیر سابق جهاد کشاورزی قروه:

فاز اول بزرگ‌ترین مجتمع پرورش گاو کردستان در قروه بهره‌برداری می‌شود

فارس
مدیر سابق جهاد کشاورزی قروه گفت: به همت بنیاد برکت، بهره‌برداری از فاز اول بزرگ‌ترین مجتمع پرورش گاو کردستان در قروه، تا پایان امسال بهره‌برداری می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۲۷ آبان ساعت 15:54

 خسرو کریمی‌پناه ظهر امروز در آیین تودیع خود و معرفی مدیر جدید جهاد کشاورزی قروه، اظهار داشت: این مجتمع به ظرفیت 2 هزار و 500 نفر برای 450 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد می‌کند.

 
وی افزود: از این تعداد 150 نفر نیروی کار متخصص و ماهر است که در دوره‌های آموزش تخصصی شرکت خواهند کرد و 45 نفر از آنان را فارغ‌التحصیلان دامپزشکی و کارشناسان دامپروری تشکیل می‌دهند.
 
کریمی‌پناه با بیان اینکه این طرح برای 300 نفر هم به صورت غیرمستقیم، شغل ایجاد خواهد کرد، افزود: با بهره‌برداری از این طرح که در زمینه پرورش گاوهای مولد شیری فعالیت خواهد کرد، ظرفیت تولید شیرخام در شهرستان 100 برابر و گوشت قرمز 35 درصد افزایش می‌یابد.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: ظرفیت تولید این مجتمع 29 هزار و 200 تن شیر و هزار تن گوشت قرمز در سال خواهد بود.
 
کریمی‌پناه زمان بهره‌برداری کامل  از این طرح بزرگ را اواخر سال آینده اعلام کرد و اظهار داشت: در حال حاضر کار تملک زمین، آسفالت راه دسترسی و عملیات زیربنایی در مرحله اتمام است.
 
وی با بیان اینکه این مجتمع در زمینی به مساحت 56 هکتار احداث می‌شود، اظهار داشت: پیش‌بینی احداث صنایع تبدیلی و کشتارگاهی جانبی در حاشیه این مجتمع، زمینه‌ساز تحولی عظیم در اقتصاد شهرستان خواهد بود.
 
کریمی‌پناه افزود: با احتساب تولیدات بخش سنتی و صنعتی گاو شیری در این شهرستان، سالانه بیش از13 هزار تن شیر در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.
 
به گفته وی، در حال حاضر 182 هزار رأس بره و گوسفند و 40 هزار رأس بز و بزغاله در این شهرستان وجود دارد که سالانه هزار و 583 تن گوشت و 250 تن پشم و کرک از آن تولدی و در بخش نیازهای غذایی و صنعتی قرار مورد استفاده می‌گیرد.
 
این مسئول با اشاره به وجود 312 هزار واحد دامی در این شهرستان، افزود: این تعداد دام سالانه 4 هزار و 700 کیلوگرم گوشت روانه بازار مصرف می‌کنند که 4 هزار تن آن مازاد بر مصرف شهروندان بوده و به خارج از شهرستان صادر می‌شود.
 
مدیر سابق  جهاد کشاورزی قروه اضافه کرد: با توجه به کاهش مراتع و تغییر کاربری آن به کشاورزی، دام پروران این شهرستان با کمبود چراگاه مواجه هستند که راه‌اندازی واحدهای صنعتی و نیمه‌صنعتی پرورش دام از راهکارهای کاهش جمعیت دام در قروه است.
 
کریمی‌پناه در ادامه گفت:در همین راستا تاکنون 300 واحد صنعتی و نیمه‌صنعتی پرورش دام در این شهرستان دایر شده است که 100 واحد آن در زمینه پرواربندی گوساله فعالیت می‌کند.
 
وی خاطرنشان کرد: این مجتمع بزرگترین واحد دامپروری صنعتی در سطح استان خواهد بود که نوید بخش تحولی بزرگ در راستای رونق دامپروری صنعتی را در پی خواهد داشت.
 
* قروه تولید کننده یک چهارم محصولات زراعی در کردستان
 
کریمی‌پناه در ادامه با اشاره به توانمندی‌های این شهرستان رد سایر بخش‌های تولیدی، افزود: در حال حاضر شهرستان قروه به عنوان مهم‌ترین قطب کشاورزی در کردستان، تولید یک چهارم محصولات زراعی در این استان را بر عهده دارد.
 
وی اظهار داشت: سالانه 95 هزار هکتار از اراضی شهرستان به کشت  محصولات زراعی و دو هزار و 100 هکتار به کشت محصولات باغی اختصاص می‌یابد.
 
به گفته کریمی‌پناه، سالانه 516 هزار تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامپروری در قروه توسط 17 هزار بهره‌بردار تولید و روانه بازار مصرف می‌شود که از این میزان 450 هزار تن محصولات زراعی، 21 هزار تن محصولات باغی و 45 هزار تن فرآورده‌های دامی است.
 
وی از احداث 100 هکتار باغ جدید در این شهرستان هم خبر داد و گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی جهاد کشاورزی استان، یکی از راهکارهای توسعه باغات در قروه ، ایجاد 2 هکتار باغ در کنار هر حلقه چاه کشاورزی بود که با توجه به وجود نزدیک به 2 هزار حلقه چاه کشاورزی در این این شهرستان، باید 4 هزار هکتار باغ ایجاد شود.
 
به گفته وی، 100 پرونده تعرض به اراضی زراعی در این مدت به مراجع قضایی ارجاع شده است که منجر به کاهش چشمگیر تعرضات از سوی متخلفین شده است.
 
 
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: