3:15 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6351     

فراخوان دعوت از افراد حقیقی و حقوقی برای شرکت در برنامه روز جهانی بز

دبیر برگزاری روز جهانی بز در سال 2017 طی فراخوانی از افراد حقیقی و حقوقی برای شرکت در این برنامه دعوت بعمل آورد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ جمعه ۲۸ آبان ساعت 09:19
95-1

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا)، در ایران فراخوان آمده است:
موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با همکاری معاونت امور تولیدات دامی، سازمان امور عشایر ایران، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور، سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور، معاونت ترویج کشاورزی، اداره کل زنان روستایی و عشایری کشور و دفتر امور صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در نظر دارد روز جهانی بز 2017 را با حمایت سازمان های ملی و بین المللی نظیر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، سازمان حفاظت محیط زیست و انجمن بین المللی بز، سازمان بین المللی بهداشت دام و سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در نیمه اول سال 1396 برگزار نماید.


این برنامه جهت ارج گذاری به تاریخ کهن دامپروری ایران و قدمت تاریخی اهلی شدن حیوان بز در ایران و وجود نژادهای مطرح جهانی انجام خواهد گرفت و شامل قسمت های زیر خواهد بود.


1-    ارائه های فنی (سمپوزیوم)، نمایشگاه دام و فرهنگ دامداری (چادرهای عشایری و بازارچه های صنایع دستی و کارهای هنری)
2-    نمایش نژادهای مختلف بز استانها (بر اساس درخواست تشکل های و فعالان هر منطقه جهت ارائه سهم اجتماعی – اقتصادی نژادهای منطقه در تامین معیشت و ساختار جوامع خود)
3-    برگزاری تور به مناطق عشایری و مشاهده و همراهی با کوچ آنها و همچنین مناطق مربوط به حضور بز وحشی.


لذا کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که تمایل به مشارکت در هر کدام از 3 بخش فوق به عنوان حامیان مادی و معنوی دارند می توانند با دبیر خانه مستقل همایش بین المللی روز جهانی بز 2017 به شماره تلفن موسسه (داخلی 498) و یا شماره همراه (09125620089) دبیر برگزاری روز جهانی بز 2017 (دکتر فرهاد میرزایی) تماس حاصل فرمایند.

 

بز نژاد ترکی
 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب ها روز جهانی , بز , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: